…Із 20 тис. підписів Декларації за мир, прийнятої у Сеулі і переданої в ООН, близько 5 тис. зібрали члени Ради жінок Вінниччини. 4 т картоплі та інших овочів передали учні вінницьких шкіл разом з обласним Червоним Хрестом для малозабезпечених сімей на Сході України; 64 вишиванки привезли у Маріуполь вінничанки…
Переконливі цифри і факти прозвучали у доповіді Валентини Кичак, голови ГО «Вінницька обласна рада жінок України», та її бойового заступника Світлани Анпольської на звітному засіданні. Ця неприбуткова громадська організація, яка сьогодні не має ні приміщення, ні фінансування, проводить величезну роботу, основний напрямок якої — миротворчість.
– Ми ще з 2015-го беремо участь у проєкті «Миротворення в Україні: роль жінок» за підтримки Великої Британії та Канади. Цей проєкт створений для країн, які зіштовхнулися з війнами, — відзначила Валентина Кичак. — Проводили семінари, виїзні засідання разом із Жмеринською міською радою жінок (голова Ганна Дода), робочі зустрічі в Оратівському районі (голова Надія Мельничук). Працювали з волонтерками, переселенками, активістками з різних регіонів; проводили марші миру, акції, збирали підписи.
…Здавна жінки мріють про мир, спокій, радість материнства, гідне життя для своїх дітей і онуків… Але сьогодні для багатьох українок дуже важка дорога веде до здійснення цих мрій!
– Якщо чоловіки за війну розплачуються кров’ю, то жінки і діти — слізьми! — продовжила Валентина Андріївна Кичак. — Учасникам АТО-ООС на Великдень ми вручили набори з пасками, теплими шкарпетками і чоловічою косметикою. Короваї, подарунки, книжки, солодощі, а головне — увагу і любов! — отримали від обласної ради жінок переселенці зі Сходу та Криму, підопічні будинків-інтернатів, пацієнти Центру матері та дитини, військового медцентру і госпіталю інвалідів війни, маленькі сироти і діти з особливими потребами! Велику підтримку надає нам обласна і міська влада. У 22-х районах Вінниччини і у 5-ти містах обласного значення працюють відокремлені підрозділи нашої громадської організації. Долучаються освітяни, фермери, медики, бізнесмени та інші небайдужі подоляни. Як не згадати про генерала Броніслава Олійника, який допоміг зібрати 2 т крові для військових госпіталів! Він похоронив сина, який воював на Сході і від отриманих поранень помер на операційному столі.
У районах жінки активні. Наприклад, Таїса Дагдій із Ладижина виховала 16 дітей — своїх і прийомних. Людмила Іщук, керівник Літинської жіночої ради, провела благодійну акцію «Можна зламати тіло, але ніколи — дух!» до Дня інваліда. Жіноцтво має змогу отримати консультації економістів, юристів, медиків, освітян. Гарно працюють жінки Козятина, Теплика, Калинівки, Чернівців, Томашполя, Мурованих Курилівців та ін. Про боротьбу з домашнім насильством, про роботу мобільних бригад «Поліна» розповіла Наталя Добровольська із Вінницької міськради.
«Україна — жіночого роду, і, зачавши із Божих небес, народила такого народу, що й по смерті, напевне, воскрес!» — поетично сказала Тетяна Сквірська із Немирова.
«Жінка — споконвічна берегиня, обома руками, мов крильми, як святиню, береже родину для держави, де живемо ми!» — підтримала літинська поетеса Зінаїда Сидорчук.
Цього дня учасниць засідання порадували щирими піснями співачка і композиторка Вероніка Остапчук та артисти народного ансамблю Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу під керівництвом Віктора Черевка.