Пророщені зерна пшениці нерідко називають еліксиром життя. І дійсно — в проростках міститься настільки багато вітамінів та мікроелементів, що вони можуть претендувати на особливе місце в раціоні людини.

Вінничанин Олексій Кириченко знайшов простий, а головне – бюджетний спосіб покращити стан свого здоров’я та зміцнити імунітет. Чоловік самотужки готує смузі із соком ростків пшениці. Рецепт знайшов в одній із книг, присвяченій здоровому способу життя.

– Лікарі щось там розповідають про користь зелені, але якось в’яло. Її не рекламують і майже не споживають. Ма­ло хто знає, але меню наших найближчих генетичних родичів – шимпанзе — на 80% складає саме зелень. Для пророщування я зсипаю пшеницю в кастрюлю і на добу заливаю холодною водою з крану. Те, що плаває, не зливаю. Далі беру лотки з дірочками і вставляю один в один. Поки пшениця не пустить коріння, воно буде пролазити крізь отвори при поливанні. В двох лотках дірочки повертаю так, щоб вони не збігались.

Кожного ранку заливаю водою, щоб на кілька сантиметрів була вище пшениці, і даю стекти. Все «на око», — розповідає Олексій Кириченко. — Живе мій мінігород на підвіконні. Десь днів через десять можна збирати урожай ножем з міленькими зубчиками чи ножицями. Зелень пропускаю через м’ясорубку. Жмих із соком розкладаю по формочках і заморожую. А коли доходить до прийому, то в блендері змішую банан, воду і зелень. Додасте більше води – буде напій, менше – смачне пюре. Чистого соку треба пити від 30 до 60 мл. Рекомендую всім, особливо колишнім полоненим, таким, як я. Довге перебування в неволі без овочів, фруктів, зелені сильно виснажує організм.

Лікарі додають: у проростках пшениці велика кількість заліза, тому їх радять вживати при анемії — через тиждень застосування підвищиться гемоглобін і покращиться якість крові. А ще їх призначають при закрепах, дисбактеріозі та інших порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, зайвій вазі й ожирінні. Найефективніше приймати сік вранці за 30 хвилин до їди.

Віталіна Трудько