-Скуштуйте натуральної – із раритетного бутля! Подивіться, цей бутиль старший за Руданського, Степан народився у 1834-му, а тут на склі дата — 1818-й! – гостинно пригощали писарівчани.

19 січня Калинівщина приймала гостей ХІІ Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського «І знову я живий світ оглядаю..», присвяченого 186-й річниці з дня народження славетного земляка.

У святковому дійстві взяли участь літературні діячі, мистецькі колективи, народні майстри з різних куточків Вінниччини та України. Глядачі не могли встояти спокійно, танцювали і підспівували артистам, гарячими оплесками нагородили письменників-гумористів  із Вінницького куреня ім. Степана Руданського.

Всі громади Калинівщини презентували свої досягнення, причому не просто так, а з сатиричними нотками! Чого варті були козацька люлька, що аж вгрузла у землю, Іванівський “ковбасно-винний департамент”, ФОП “Яшка-циган” та ін. І на кожному кроці зустрічались цитати Руданського –  “Плачте, плачте, мої очі, щоб повилізали! Бачили ж ви, препогані, що ви купували!..”.

Розширений репортаж про свято сатири і гумору у Калинівці читайте у наступному номері “33-го каналу”.