В рамках відзначення Дня Соборності України у вівторок, 21 січня 2020 року о 11:00 у холі Вінницької обласної державної адміністрації (вулиця Соборна, 70) відбудеться відкриття виставки Українського інституту національної памяті «Українське військо: 1917-1921».

Виставка «Українське військо: 1917-1921» розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.

Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. Сьогодні вони стримують ворога в Донецькій та Луганській областях, а також готові до виконання поставлених завдань скрізь, де в цьому виникне потреба.

Сто років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим, адже молодій державі з перших і до останніх днів існування доводилось боротися з агресією сусідів. У вирі боротьби формувалося військо Української революції 1917-1921 рр. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.

Виставку презентує Центральний міжрегіональний відділ Українського інституту національної памяті за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної ради та Центру історії Вінниці.

Вхід вільний.

Контактна інформація організаторів:
Начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко (тел. +38 097 986 3144, електронна адреса bohdan.halayko@gmail.com , oleksiiservetnik14@gmail.com).