Як відомо, Держдепартамент Америки вирішив покласти край практиці видавання віз жінкам, які приїжджають народжувати на територію США для того, щоб дитина автоматично набула американського громадянства.
Ця зміна правил необхідна для того, щоб гарантувати національну безпеку і недоторканність нашої імміграційної системи. Індустрія «пологового туризму» перевантажує цінні лікарняні ресурси і загрожує зв’язками із кримінальною активністю.
За оцінками Центру дослідження імміграції, щорічно на території США народжується приблизно 33 тис. дітей іноземців. Відоме подружжя атовців Марія та Валерій Бурлаєви минулого року у Штатах народили донечку Алісу.
– Ми це зробили заради доньки. Аліса наша — українка. Так, у неї свідоцтво про народження американське, але тільки у 14 років, коли вона буде отримувати свій перший паспорт, зможе самостійно обрати громадянство. А ми докладаємо усіх зусиль, щоб донечка любила Україну, — зауважила Марія.
– Коли Трамп тільки почав вести мову про заборону, то з’явилася легенда, що йому приснився сон: начебто майбутнім президентом Америки стане російський «младенец», народжений в США, — згадує Марія.
– Америка — країна рівних можливостей та свобод. Саме ця ідеологія завжди манила сюди емігрантів з усього світу. То чому прабатьки Трампа мали можливість народжувати в Америці, а він хоче заборонити? Це зовнішня політика чи популізм? Бо з 1868 року у США діє 14-та поправка до їхньої конституції, де закріплено право надання громадянства будь-якій особі, яка народилася на території Штатів. Цю конституційну норму не відмінили.
На практиці ця «заборона» теж буде малоефективна, тому, як візи в Америку видаються переважно туристичні і як мінімум на 10 років. Жінці увесь цей час не вагітніти, щоб потрапити в США?
Заборона «вагітного туризму» не вигідна самим американцям. У Маямі, штат Флорида, наприклад, чимало клінік, куди приїжджають народжувати з Росії, України та інших держав. Це їхній бізнес, колосальні прибутки до місцевої казни. Найдешевші пологи однієї дитини – 30 тис. доларів. Не думаю, що влада того ж Маямі погодиться відмовитися від таких грошових потоків. А там закони приймає кожен штат окремо, — впевнені Валерій та Марія.