Наші ліси — у більшості штучного походження. Рукотворні — тобто створені руками багатьох поколінь лісівників.
Без втручання людини ми не мали б таких досягнень, якими на сьогодні по праву пишаються лісівники Вінниччини. Але не лише роботящі руки лісівників працюють у лісовому господарстві, а й техніка задіяна на допомогу людині. Кожна ланка у лісокультурному циклі робіт — відповідальна. Добрячий шмат роботи мають трактористи, які трудяться у лісгоспах.
Снігур Віталій Миколайович по праву вважається аксакалом цієї професії у Могилів-Подільському держлісгоспі. Директор підприємства Іщук В.М. з гордістю наголошує, що вони з Віталієм Миколайовичем одного року розпочали працювати у Могилів-Подільському держлісгоспі — у 1986 році. А це вже не мало-не багато – аж 33 роки тому! Він найстарший із механізаторів у лісгоспі за стажем роботи у лісовому господарстві і тому будь-кому може показати найвищий клас за кермом.
Сьогодні він керує трактором марки МТЗ 89 з гідроманіпулятором, який 12 років тому був першим у області. Працював раніше Віталій Миколайович й за кермом інших тракторів — Т-40, ЮМЗ-6, МТЗ-82.
Створення захисних насаджень, як правило, відбувається у ненайкращих умовах, на місці крутосхилів, балок, ярів. Природа, особливо Могилів-Подільського, Ямпільського районів, відзначається не лише мальовничими краєвидами наддістрянських схилів, а й «крутизною» рельєфів. Кажуть, саме у цих краях зароджуються Карпати. Тож майстру справи у майже екстремальних умовах під добрячими кутами нахилу доводилось приборкувати схили за кермом трактора. У такій роботі пригодяться і точність, і досвідченість, і витримка…
Яка б не була погода: чи негода чи дощ, сніг, вітер, а на роботу лісівники виходять завжди.
Тож пам’ятаймо, ліс — результат праці багатьох професіоналів лісівничої справи. Дякуємо всім за ліс!