Звільнення Андрія Богдана та призначення нового керівника Офісу президента Андрія Єрмака стало найгучнішим кадровим рішенням Володимира Зеленського.

Восени була відставка Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО, але його ніколи не вважали повністю “людиною Зеленського”. Адже до цього пан Данилюк працював ще й у команді Порошенка. А 11 лютого з’явився указ Президента про звільнення Богдана і призначення Єрмака.

Андрій Богдан та Андрій Єрмак – люди, які давно знайомі з Зеленським, ще до передвиборчої кампанії. Але стосунки між ними були досить непрості. Сам Володимир Зеленський сказав: “Є конфлікти. Вони заважають працювати. Ми 100% будемо когось втрачати. Тому що ти не можеш жити в постійному конфлікті”.

З кіно — у політику! Андрій Єрмак народився 21 листопада 1971 року у Києві. Він у великій політиці людина нова. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримав ступінь магістра з міжнародного приватного права, а згодом і свідоцтво про право на адвокатську діяльність. У 1997 році Єрмак заснував міжнародну юридичну компанію, брав активну участь у розробці перших законодавчих актів у сфері господарського права та інтелектуальної власності. Є членом Української та Європейської кіноакадемій. Заснував Garnet International Media Group та є продюсером фільмів “Правило бою” і “Межа”. З 2006 по 2014 роки був помічником депутата від Партії Регіонів Ельбруса Тадеєва на громадських засадах. Після президентських виборів 2019 року Володимир Зеленський призначив Андрія Єрмака своїм помічником. Спочатку пан Єрмак курував міжнародну політику, однак згодом до сфери його відповідальності перейшли й інші питання. Він брав участь у всіх міжнародних зустрічах та візитах, оскільки команда Зеленського не довіряла дипломатам. Саме Єрмак відповідав за переговори з Росією щодо Донбасу та обміну в’язнями, готував нормандські переговори в грудні в Парижі. На заходах з Президентом України Андрія Єрмака можна було побачити значно частіше, ніж Богдана. Він супроводжував Зеленського в закордонні візити та робочі поїздки в регіони.

Заслугою Єрмака вважають обміни з Росією та ОРДЛО, повернення кораблів, захоплених в Керченській протоці, та відновлення переговорів нормандської четвірки. Згодом його компетенція поширилася і на питання внутрішньої політики.

Саме через зростання впливу Єрмака на внутрішньому політичному полі поширилися чутки про зростання конфлікту всередині Офісу президента. Сам Єрмак всіляко заперечував конкуренцію з Богданом та наполягав, що вони співпрацюють у нормальному режимі. Журналістам він неодноразово стверджував, що прийшов працювати з Володимиром Зеленським і тому підзвітний лише йому.

Що його справді дратувало – це різні анонімні телеграм-канали, які в останні тижні масово розповсюджують інформацію про загострення конфлікту всередині ОП, різні інтриги та підкилимні війни.

Ірма Богуш