«В області діють 18 навчально-практичних центрів, які оснащені сучасним обладнанням та технікою і готують кваліфікованих робітників з понад 70 професій. Впроваджується дуальна форма навчання із 33-х професій., – доповів Валерій Бачинський, начальник управління професійної освіти, інноватики та науки, на колегії Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА 12 лютого. – У 2019 році випущено та направлено для працевлаштування 5 345 кваліфікованих робітників та «молодших спеціалістів», працевлаштовано 86% випускників, у т.ч. за професією 4 151, або 78%. Наразі угоди укладені із 68 підприємствами, установами та організаціями”.

У планах на 2020-й – відкриття і ліцензування нових професій, які затребувані на ринку праці і будуть популярними серед вступників.

“На базі 18 НПЦ, які наразі працюють в області, ми можемо підвищувати кваліфікацію та здійснювати професійну підготовку робітників, відповідно до запиту роботодавця. Крім того, можна здійснювати перепідготовку незайнятого населення», – додав Валерій Бачинський.

Голова ОДА Владислав Скальський наголосив, що у 2020-му продовжиться створення центрів професійної досконалості, де будуть забезпечені надсучасні умови навчання і проживання для учнів. Посилиться профорієнтаційна робота, адже сьогодення диктує запит на робітничі професії. Необхідно зацікавити майбутніх учнів у тому, щоб навчатись у закладі професійно-технічної освіти і надалі мати гарно оплачувану професію.