Буває, горло болить так, що ковтати боляче. Два дні полоскань — і все минає. Процедуру треба робити 5-6 разів на день.
Вода для полоскання має бути теплою. Одне полоскання роблять близько 30 секунд. Ліки не ковтають, а випльовують. Після полоскання горла нічого не їдять і не п’ють хоча б 20 хвилин. Розчин бажано мати завжди свіжий.
Одним з найефектив- ніших засобів є сіль, сода та йод. На склянку води беруть по 0,5 чайної ложки солі й соди та додають 4 краплі йоду. Сіль краще брати морську — у ній багато мікроелементів.
Добре допомагає при болю в горлі сік буряка, він знімає набряк і запалення. Свіжий буряк натирають, додають столову ложку оцту, трохи настоюють, віджимають крізь марлю і розводять водою.
При ангіні ефективний натуральний яблучний оцет у пропорції: чайна ложка на склянку води. Розчиніть у склянці теплої води ложку лимонного соку і полощіть цим розчином горло.
Відомі медові полоскання — чайну ложку меду розвести в склянці теплої води. Не варто забувати і про недорогі аптечні препарати — хлорофіліпт та фурацилін. Хлорофіліпт краще брати у вигляді спиртового розчину. Таблетку фурациліну розчавлюють та розмішують у склянці води.
До речі, часто забувають і про ще один дешевий і ефективний засіб — перекис водню. Столову ложку 3-процентного перекису розводять у склянці води.
Соломія КАЛЮЖКО
Я вдома полощу розведеним перекисом обережно, а потім ще розсмоктуюТрахісан, мені добре допомагає. Терапевт сказала, що схема перевірена. На роботі полоскати не можу, тільки таблетки. Горло проходить за кілька днів.
Щодо лікування соком буряка. Додавати необхідно не звичайний столовий оцет, а яблучний.