До редакції газети зателефонували десятки обурених читачів, адже у платіжках за доставку газу вони побачили шалені суми, хоч навіть ним не користуються. Або ж не розуміють, чому повинні сплачувати кошти, якщо проводили його власним коштом! “За що ми повинні платити – за повітря?” – питають люди. Й додають: якщо їм надалі нараховуватимуть кошти ні за що, доведеться відмовитись від газопостачання. Ми зібрали відгуки людей щодо даної ситуації, своїми можете ділитись і ви на нашому сайті.

Знахабніли! Люди самі скидалися на труби, влазили в кредити! У мене помер син і залишилась квартира. На лічильнику 0000, а за транспортування квитанція на 150 грн. Я ніяк не розумію логіки – платити потрібно за те, чим користуєшся. Минулого року ми ж платили за доставку, чому ще раз треба? Невже немає професійних фахівців?

І на Європу теж не варто рівнятись. Коли ми будемо європейські пенсії отримувати, а не 1500 грн., тоді й встановлюйте такі правила. Складається враження, що все робиться для того, щоб пенсіонери якнайшвидше вимерли, а молодь виїжджала з країни і сюди не поверталась. Шановні чиновники, ви граєтесь з вогнем, у людей терпець не безмежний, будете за всі свої злодіяння відповідати!

Галина Кононенко, вінничанка

Ми приєднали газ до мережі з вересня 2019-го, включаємо тільки у дні з мінусовою температурою. Ніхто ще не живе, будинок в експлуатацію не зданий, прийшло від “Вінницягаз” платити по 585 куб. щомісяця! За що, адже за весь період на лічильнику 300 кубів?! Натомість на дачі встановили лічильник в кінці жовтня 2019-го, і тепер “прогнозовано” маємо платити за доставку 133 кубів газу на місяць. За рік заплатимо десь близько 2 тисяч гривень. За ці гроші ми можемо років 8 користуватись пропаном у балоні. Країна повного абсурду!

Олена Гордійчук, постійна читачка

У нашому селі газ провели у 2003 році, все разом обійшлось з хати понад 10 тисяч гривень. Дехто свиней продавав, корів, повлазили у борги, які потім віддавали. За два кілометри від ГРП потрібно було провести до села і далі по ньому труби – все за свій кошт. Ми купували редуктори, лічильники та труби. Скидались коштами на ротор, який рив траншею під труби. Вручну чистили канали, засипали піском. Тепер, отримавши платіжки із захмарними тарифами, люди в паніці, але, як покірні вівці, несуть та оплачують ці рахунки, бо ж бояться штрафів. У разі розпломбування доведеться сплатити 500 гривень. Втім, досі не можу збагнути, чому тоді нас змушують поміняти газовий лічильник за свій рахунок? Це повинно стояти на балансі газового господарства. Невже труби, за які маємо сплатити, потребують таких коштів, чи їх потрібно кожен день ремонтувати? Ви порахуйте, найменше 100 гривень з кожної хати!

Віталій Дроненко, Хмільницький район

У Нацкомісії, що встановлює тарифи, радять відрізати газ, щоб взагалі не платити за послугу. У протилежному разі платіжка за доставку надходити буде, але їм нараховуватимуть у рази менше, ніж нарахували тепер. Керівник регулятора тризначні суми за доставку газу, яким люди не користувалися, називає технічним недоліком. Тепер вони все виправлять і таким людям знову надійдуть платіжки, але менші.

Віталіна Володимирова