Головна претензія до пані Грабович – “глибока стурбованість затвердженим переліком із 10 опорних лікарень в області”.
На цю тему вже є відео-заява на сторінці у Фейсбук народного депутата Лариси Білозір.
Також спільну із колегами заяву вона озвучила 24 лютого, на нараді головних лікарів з усієї Вінниччини в хірургії обласної лікарні їмені Пирогова:
– Ми, депутати Верховної Ради з Міжфракційного об’єднання “Вінниччина”, як і наші виборці, які зверталися до нас, глибоко стурбовані затвердженим переліком з 10 опорних лікарень в області!… Просимо Голову адміністрації та керівництво МОЗ розібратися в способах та критеріях, за якими директор Департаменту охорони здоров’я самовільно без госпітальної ради визначила опорні лікарні, – написала Лариса Білозір.
До речі, серед 9-ти підписантів щодо звільнення Грабович народні депутати Микола Кучер, Лариса Білозір, Геннадій Вацак, Олег Мейдич, Ірина Борзова, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, Юлія Овчинникова та Аліна Загоруйко…
Ось розширена претензія нардепів до
директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмили Грабович:
У разі виявлених порушень, зазначених вище, чи корупційної складової, чи інших додаткових обставин, народні депутати пропонують наступне:
1) звільнити директора Департаменту охорони здоров’я Людмилу Грабович;
2) сформувати госпітальну раду без порушень нормативно-правових актів, зокрема постанови №1074 від 27 листопада 2019;
3) розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, належного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності, функціональної ефективності, гостроти випадків та покриття потреб населення ;
4) госпітальній раді переглянути та доповнити кількість опорних лікарень в Вінницькій області з огляду та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень;
5) не зважаючи на визначений список опорних лікарень, не перерозподіляти маршрути екстреної та медичної допомоги виключно на опорні лікарні, і станції швидких залишити в кожному районі, щоб не суперечити основним принципам охорони здоров’я: якості та доступності, допоки не будуть відремонтовані та побудовані дороги до опорних лікарень і запущені автобусні маршрути;
6) кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти, перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно з потребами медичних закладів за рішенням госпітальної ради.
Журналісти “33-го каналу” готують коментар Людмили Грабович з цього приводу.
Більше читайте в газеті №10 від 26 лютого 2020 р.
🔴Ми, депутати Верховної Ради з Міжфракційного об‘єднання «Вінниччина», як і наші виборці, які зверталися до нас, глибоко стурбовані затвердженим переліком з 10 опорних лікареннь в області! 👉Щойно на нараді головних лікарів з усієї Вінниччини в хірургічному корпусі Вінницької обласної лікарні їм. Пирогова озвучила нашу спільну з колегами заяву. 📑Просимо Голову адміністрації та керівництво МОЗ розібратися в способах та критеріях за якими директор Департаменту охорони здоров’я самовільно без госпітальної ради визначила опорні лікарні, і у разі виявлених порушень, зазначених нами вище, чи корупційної складової, про яку говорив замміністра чи інших додаткових обставин:▪️звільнити директора Департаменту охорони здоров’я Людмилу Грабович;▪️сформувати госпітальну раду без порушень нормативно-правових актів, зокрема постнови №1074 від 27 листопада 2019;▪️розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, належного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності, функціональної ефективності, гостроти випадків та покриття потреб населення ;▪️госпітальній раді переглянути та доповнити кількість опорних лікарень в Вінницькій області з огляду та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень;▪️незважаючи на визначений список опорних лікарень, не перерозподіляти маршрути екстренної та медичної допомоги виключно на опорні лікарні, і станції швидких залишити в кожному районі, щоб не суперечити основним принципам охорони здоров’я: якості та доступності, допоки не будуть відремонтовані та побудовані дороги до опорних лікарень і запущені автобусні маршрути.▪️кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно потреб медичних закладів за рішенням госпітальної ради. Спільна заява народних депутатів з Вінниччини: Лариса Білозір, Ірина Борзова, Микола Кучер, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, Юлія Овчинникова, Геннадій Вацак Офіційна сторінка, Аліна Загоруйко, Олег Мейдич.
Posted by Лариса Білозір on Monday, February 24, 2020
Пане голово ОДА, Ви не володієте ситуацією в області, а Ваші підлеглі Вас підставляють. Від цього страждає авторитет влади у державі а головне президента України якого Ви представляєте в області. Визначені опорні лікарні визначалися виключно у меркальтильних інтересах деяких чиновників області. В частині Ямпільської ЦРЛ – звідки депутат обласної ради – директор департаменту фінансів Віниицької ОДА Комачевський Микола в яку у минулому році “вгатили” 18,0 млн. гривень з обласного бюджету і зробили хороші медичні послуги для мешканців сусідньої Молдови – це по перше. По друге: дві поруч подібні лікарні – Могилів-Подільська та Ямпільська на кордоні області – це “гарний” державницький підхід, так як і поруч – Козятинська та Калинівська. Визнайте помилку! Виправіть її! В цьому буде Ваша мудрість. І не доводьте людей радикальних заходів, які ще попереду, якщо не врахуєте думку хромадян. P.S. Шановні адміністратори редакції прошу не видаляти коментарі – ви ж демократичні. Допогайте громаді!