– Мою 10-річну донечку дорогою зі школи оточили собаки і так налякали, що вона плакала, заїкалась. Лиш завдяки юнакові, який голосно свиснув та розігнав тварин, вона залишилась неушкодженою, — розповідала Наталя Іва­нівна, жителька Бершаді. — Тепер я її проводжаю і зуст­річаю, беру з собою парасольку, щоб відганяти нападників.

Весною собачі зграї стають більш агресивними, тварини частіше атакують людей і активно розмножуються. Вирішити цю проблему взявся депутат Бершадської міської ради Віталій Драган.

– Собаки-безхатченки несуть серйозну небезпеку, інколи навіть загрожують життю. Із ситуацією, що склалася, потрібно щось робити, аби не було занадто пізно. Але на сесії міськради моя пропозиція щодо роботи з бездоглядними тваринами на території Бершаді не знайшла підтримки. Я вирішив діяти самостійно. Як підприємець, можу дозволити собі такі витрати, — розповів Віталій Драган. — Знайшов ветеринарного лікаря, він погодився допомогти. Стерилізація і чіпування однієї особини коштує 450 грн. Крім того, лікар робить собакам щеплення від сказу, від хвороб.

Відбираю «центрових» псів, які мають свої «точки» біля адмінбудівель, магазинів, на ринку, лікарні… Все місто їх знає! Забираю їх на свою дачу у Флориному, там ветлікар проводить процедури, після яких собак деякий час утримують у двох вольєрах, годують, доглядають. Тварини стають спокійнішими, і їх можна випускати.

– А чому депутати міськради не підтримали вашу ідею?

– Мені це дивно! Адже бершадчани часто скаржились у міську раду на собачий «безпредєл» — мовляв, гавкають, лякають дітей і дорослих, кошенят загризають. Був випадок, що не могли їх розігнати, доки не просигналила машина. На моєму окрузі двох бабусь покусали, я допомагав їм з лікуванням.

У міській раді мене підтримав лиш депутат Жабко, а решта — просто поговорили, і все. Зате бершадчани побачили результати, підходять і пропонують допомогу — хоч по 100-200 грн., аби тільки ця справа продовжувалась і Бершадь очистилась від безпритульних тварин.

На Вінниччині є досвід успішної боротьби з бродячими собаками. Наприклад, у Бару ними займається комунальне під­приємство, організований спе­ціальний притулок. А у Козятині працює ГО «Хатіко», де волонтери з допомогою комунальників проводять відлов, стерилізацію і вакцинацію «бродяг».