Про це повідомили у ГУ Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

За результатами проведеної перевірки встановлено, що підприємство у 2015-2017-му та у 2017-2018-му роках здійснювало використання води, а саме пропуск через турбіни ГЕС для виробництва електроенергії в м. Ладижин, без затверджених дозволом за №1157 від 22.12.2015р. з терміном дії до 22.12.2020 року лімітів пропуску води через гідровузол.

“Відповідно до обрахунків, проведених згідно «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів», затвердженої міністерством охорони навколишнього природного середовища України, сумарний розмір шкоди завданої понадлімітним користуванням водою становить 5 572 563 грн.

На сьогоднішній день підприємством сплачені збитки державі в сумі 3 401 180 грн. Робота щодо стягнення завданих державі збитків триває”, – йдеться у повідомленні Держекоінспекції у Вінницькій області.

Штраф – це добровільна сплата до державного бюджету

Зазначаємо, що сплачений штраф у розмірі 3,4 млн грн – це плата ТЕС за формальну відсутність зафіксованих в дозволі обсягів на використання води турбіною ГЕС, а не конкретно за заподіяну шкоду довкіллю, або державі.

На момент отримання дозволу на водокористування ТЕС надавала відповідні розрахунки по обсягам води. Однак через реформування системи дозвільних органів у сфері водокористування подані обсяги просто не були зазначені у дозволі. При цьому за фактично використаний обсяг води ТЕС сплачувала рентну плату вчасно та в повному обсязі, що виключає ознаки порушення та заподіяння шкоди державі.

Однак, зважаючи на ситуацію сьогодення, ми прийняли рішення добровільно сплатити кошти до державного бюджету

З повагою,
Оксана Штонда