Справжній ліс за кілька років забуяє на території Ободівського лісництва у Тростянецькому районі.
Ліс пам’яті вирішили створити на 60 сотках землі два десятки волонтерів та учасників бойових дій разом з лісівниками «Бершадського лісгоспу». Ідея належить редактору газети «Тростянецькі вісті» Анатолію Савченку, котрий до того ж ще й представляє Тростянецьку спілку учасників бойових дій та волонтерів АТО/ООС. Адже ще з початку війни він їздить до зони бойових дій як волонтер і не збирається полишати волонтерство, допоки війна не закінчиться.

– Ми садимо дерева у пам’ять про весь «небесний гарнізон». У цій неоголошеній війні вже загинуло чотири жителі Тростянецького району. Ще десять померли, повернувшись з війни додому. Нехай кожне посаджене в цей день дерево дає наснагу нашим нащадкам та росте на згадку про героїв нашого часу, — розповів Анатолій Савченко. — Я саджаю дерево в пам’ять про Олександра Прейтику, який першим загинув в 9-му батальйоні, про Володимира Кульбіду з села Демківка, який був у добровольчому батальйоні «Донбас». Саджаю в пам’ять про Миколу Мельника з села Соболівка, який загинув під Дебальцево. Саджаю в пам’ять, зрештою, свого кума Олександра Черепаху, який загинув 31 січня 2015 року в селі Чорнухіно.
Тому 4 тисячі саджанців дуба звичайного, берези, модрини, котрі висадили учасники акції, – цифра не випадкова. Микола Краснєєв, керівник ДП «Бершадський лісгосп», посприяв тому, щоб всі сіянці перед посадкою обробили спеціальним гелем, який зберігає вологу та сприяє максимально можливій приживлюваності. Раннє тепло і сприятливі погодні умови забезпечать гарний результат.
– Ми не можемо допустити, щоб хоча б один сіянець не зійшов. Це пам’ять про кожну людину, – зазначив він. – Мало посадити дерева – за ними потрібно добре доглядати. І лісівники докладуть до цього максимупм зусиль.
До слова, саме цього року лісівники Вінниччини планують відтворити 1078 гектарів лісів. Більшість – на площах колишніх зрубів, іще 19 гектарів – нових лісів. Вони будуть створені на території Іллінецького, Чечельницького, Тульчинського районів.
Соломія КАЛЮЖКО

Воювали за панів, вбивали своїх… “німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть”. 🙁
Сначала вырубили, а теперь сажают.