Іллю Ємця, котрий пророкував вимирання український пенсіонерам звільнили з посади міністра охорони здоров’я під час позачергового засідання Верховної Ради України. За його відставку проголосував 271 нардеп. Окрім того, 249 голосами народні депутати звільнили з посади міністра фінансів. На своїй посаді Ілля Ємець не протримався і місяця – його призначили керувати міністерством 4 березня 2020 року замість Зоряни Скалецької. Це його друга спроба керувати міністерством. Першого разу, ще за часів Януковича Ілля Ємець протримався на посаді менше року.

Відомо, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вніс на розгляд Верховної Ради подання про призначення Ольги Буславець міністром енергетики та захисту довкілля, Сергія Марченка – міністром фінансів і Максима Степанова – міністром охорони здоров’я України.

Ольга Буславець раніше обіймала посаду генерального директора директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Сергій Марченко – колишній заступник міністра фінансів і екс-заступник голови адміністрації президента Петра Порошенка, балотувався на позачергових парламентських виборах 2019 року за списком партії «Українська стратегія» тодішнього прем’єра Володимира Гройсмана.

Максим Степанов – екс-голова Одеської обласної державної адміністрації, був звільнений з цієї посади 10 квітня 2019 року ще п’ятим президентом Петром Порошенком під час президентської виборчої кампанії, через що між ними виник публічний конфлікт із взаємними звинуваченнями.

Утім призначити на вакантні посади Максима Степанова та Сергія Марченка у Верховній раді не змогли – забракло голосів. Однак з 2-ї спроби обох кандидатів таки призначили на міністерські посади.

Ілона ВАЛЬТЕР