Українка в Італії Світлана Стець поширила у своєму Facebook допис своєї співвітчизниці, яка зараз перебуває на заробітках – теж в Італії. У дописі – крик душі. Жінка звертається до українців з закликом перестати сіяти ненависть до своїх же земляків. “Коли заробітчани передавали додому гроші, а деколи наші непутящі діти відносили їх в бари – заробітчан на свята зустрічали з відкритими обіймами”, – пише вражена українка, зазначаючи, що у ці дні багатьом довелося повертатися додому як біженцям із Сірії.
“Чужі серед своїх, не чужі серед чужих….Коли заробітчани передавали додому гроші, і за ці гроші наші рідні ішли і купляли: хліб, до хліба, будматеріали, канцелярію, косметику і всяку різну фігню, а деколи наші непутящі діти відносили їх в бари, ресторани, всякого роду кнайпи і кнайпочки, тим самим зберігши вам магазини, магазинчики, ресторани, ресторанчики, бари, барчики в період економічної кризи, бо купівельна спроможність середньостатистичного українця була така, що існували б лиш хлібні ларьки- заробітчан на свята зустрічали з відкритими обіймами. Як раділи, що додому їдуть…
Наскільки мені відомо- в нас солідарна виплата пенсій. Тобто сьогодні ти платиш в пенсійний фонд і звідтам мама чи бабуся отримує пенсію. Тобто і до виплати пенсій заробітчани мають відношення пряме… Оті всі перелічені магазинчики, кнайпочки і мегасупермаркети мали клієнта, який купляв і дозволяв їм платити податок і утримувати персонал… Тобто і до створення робочих місць заробітчани мають відношення…
Виробництва, як такого, в нас немає. Нафіга мучитися щось виробляти … .. В нас купи- продай – практично єдиний бізнес…Той товар заки дійде до покупця- на ньому три гуртівні І чотири посередники зароблять… От звідкіля в нас такі космічні ціни… І ресторани.. І барчики… Без перебільшення- 80% всього б закрилося, якби закордон не збільшував купівельну спроможність українців.
Не маю жодного відношення до волонтерства, але коли наші дівчата і хлопці пакували ящики для допомоги воєнним, дитячим будинкам, лікарням , часто густо забираючи з хати останню 50так- заробітчани були добрі… І раптом, як так сталося що за рік часу заробітчанин став” батраком”, який має закрити рот і сидіти тихо, а той, хто сидить в державі на шиї( соцвиплати, субсидії) стали панами?? Як так?? Днями і місяцями стоячи в чергах, оформляючи субсидії і соцвиплати, за які і купили телефона і підключили інтернет, ви зневажливо пишете- миють там унітази і sraky європейцям….
Що це за влада така, яка на кордоні зробила таку публіку? Як біженці з Сірії…Купами, з тими торбами… Що це за влада така, що з рожевими медведиками везла здорових з Санжарів, навіть цілого міністра з ними зачинила на обсервацію, а мільйонам українців не може організувати цивилізоване повернення додому??
За роки в Італії я ніколи не чула тут – заробітчани- по відношенню до італійців, які працюють за межами Італії ( їх більше 5 млн)… Тут такого терміну нема. Як і думаю, жодна країна цивилізована світу такого терміну в ширвжитку не має… Відповідник- заробітчанин- який є в широкому вжитку , я знаю лише – остарбайтер… Звідки, коли і чому він пішов- хто не знає- запитайтеся в Ґугля. Тобто, в широкому вжитку це слово вживає Україна… А до того вживала велика Германія…
Є дуже великий відсоток українців, які дуже сильно підтримують нас тут, за кордоном. Багато слів підтримки. Багато тепла… Їм доземний уклін. ДякуюІ насамкінець- про дебілів. Без них картинка була б не повна.
Кожен перед карантином прийняв для себе рішення- я залишаюся тут до кінця карантину, або я їду додому і 14 днів не виходжу, щоб переконатися що я здоровий і ніякої загрози не несу. Але особлива каста( безвідповідальні, не мудрі з роду) приїхавши додому, ведуть звичайний спосіб життя, та ще і посилають сусідів, що вони їм вказують де ходити, а де ні…
Очікують до останніх термінів, сподіваючись на якесь диво, тим самим роблячи от таку картинку для світу, і розпалюючи ще більшу ненависть до закордонних українців.
Сидіть вдома- чи потенційний переносщик вірусу. Навіть якщо ви здорові- хворий може бути ваш сусід, бо він ходить на роботу , він за кордоном не був, тому впеввнений , що здоровий… В любому випадку- сидіть вдома. Вірус лише так можна зупинити.
Викресліть з вжитку оте публічне – заробітчанин. Ми – закордонні українці, які в найтяжчі часи залишили свій дім, родини і поїхали… Ми передавали гроші додому, тим самим вливали в Україну живу і свіжу кров.. Тому і живе ще… Я бачила допис однієї божевільної, яка писала- як була криза- ви втікли з України, а тепер як біда- повертаєтеся. Та пані забула таку річ- коли була криза, ми встали і поїхали. Не просили в держави . А давали.. Хоча та курка побудувати логічний ланцюжок не зможе…
Ви тепер зрозуміли, звідки українці мають не погану купівельну спроможність, яка дозволяє жити вашим магазинам , барам і супермаркетам?
Люба владо! Я коли дивлюся, на те, що тепер сидить в ВР і отримує зарплату від держави Україна, задаюся таким запитанням: як так сталося, що фотографи і всякий непотріб отримує захмарні зарплати від держави, а мудрі і освідчені за кордоном , змушені працювати не за спеціальністю??
Без перебільшення- на зборах асоціації закордонних українців розумних на квадратний метр більше, як вас в ВР… Якби викликати на дебати депутатів і їх- депутати б програли всуху- 25-0…
Перестаньте сіяти ненависть. Ми такі ж українці, просто не дома. Ми не заробітчани. Ми- закордонні українці. Змініть політику по відношенню до нас. Бо якщо одного дня закрити всі закордонні вливання з наших зарплат- багато хто залишиться без роботи … Без бізнесу….
Змініть політику по відношенню до закордонного українця. І влада. І українці в Україні. Змініть…”
За інформацією fayno.org
А тут йдеться про те, що закордонні українці не дотримуються закону резервації. Ніяк, ну ніяк !!! Для того люди в середині країни просять приїжджих нікуди не виходити, ізолюватися від своїх дітей і інших А ні : «Я здорова/вий приїхала, в мене нема температури. Що ви хочете ?»І починається… А гроші , які присилали, то своїй родині.
Марія написала в 21.19
Брєд сивої кобили
Не всі заробітчани були адекватні. Замість того.,щоб побути на карантині по приїзду ,вони робили покупи,ходили до церкви, відмічали в ресторанах з рідними, знайомими ,святковий приїзд ((((Люди не злі на заробітчан ,люди бояться ,щоб та ,,зараза,, не вбила людей ,як в Італії. Тим більш,куди нам до Італії ,з їх рівнем медицини ??? Задарма лікарі не будуть лікувати ,дають список на 20-50 тис гривень,не маєш грошей, тихо в хаті помирай. А те,що було на кордоні,винна байдужості,не організованості з боку влади . (((Скільки вже людей заразили заробітчани ,думаючи,що вони здорові . . . В Україні не має чим лікувати і діагностувати короновірус і важку форму плевмонії.
Авторка зовсім не розуміє як формуються надходження в пенсійний фонд, звідки її мати та бабуся отримують пенсію, бо не платить ЄСВ, єдиний канал формування пенсії і страхових виплат по лікарняних і безробіттю.
І розраховувати на пенсію, навіть поганеньку не може, бо платить в фонд іншої держави вона або її роботодавець.
Щодо підтримки і радості, то це стосується рідних тієї людини, яка працює за кордоном.
Єдине, що відповідає дійсності, те , що вливання стримують курс долара, але є в інша сторона, вливання грошей, які не підтверджені виробництвом продукції в Україні, визивпють рост цін, бо коли гроші є, росте попит і ростуть ціни.
Про Дебілів правильно ! Безвідповідальність і байдужість до рідних і близьких.Приїхати і не самоізолюватись наражати на хворобу дітей всіх підряд способствувати поширенню пандемії таких просто треба розстрілювати на місці .Скільки принесуть горя в сім’ї.Просто нема слів.
так ніхто ж не проти заробітчан. али коли вони зарази замість того щоб самоізолюватись розносять заразу. як це називається. В нас зять заразив тещу і от вам вспишка в районі. чого не сидів в отдельній комнаті в масці. а певно щоб теща лапи надула
Я часто була отож заробітчанкою,спершу просто на некфаліфікованій роботі,а потім з нострифікованим дипломом. Все що пише автор правда,підписуюся під кожним словом. Це люди які ні на кого не надіятися,не сподівалися на дива і чуда,не просили допомоги,а поїхали спасти свої сім’ї,а відтак і ситуацію в Україні(вливання не малих коштів хоча б при придбанні житла і т. д). Я їх поважаю бо вони не нахлібники,це трудівники.
Все..чиста..правда .як .сльоза