З 1го квітня 2020 року починається весняна та літня заборона на лов водних біоресурсів. Дана заборона вводиться на всі рибогосподарські водні об`єкти Вінницької області.
Про заборонені знаряддя вилову та відповідальність за користування ними – читайте далі.
Любительське та спортивне рибальство з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом, на спеціально визначених ділянках водойм дозволяється в нерестовий період.
Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.99 №19, забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання). Також, заборонено застосування промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, лов способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
ШТРАФИ ТА КОНФІСКАЦІЯ ЗАБОРОНЕНОГО ЗНАРЯДДЯ РИБАЛЬСТВА
Користування забороненими знаряддями вилову є грубим порушенням правил рибальства. За дане правопорушення передбачена відповідальність згідно ч. 4 ст. 85 КУпАП. Санкція даної статті тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.
МОЖЛИВА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Залежно від заподіяних збитків (а саме – нанесення істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Згідно цієї статті передбачене показання у вигляді штрафу від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею – караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
МОЖЛИВА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Також законом передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ст. 85 – 1 КУпАП за виготовлення, збут, зберігання та рекламу заборонених знарядь. В залежності від виду правопорушення передбачений штраф на фізичних осіб до 1 700 грн з конфіскацією цих знарядь, на посадових осіб рекламодавця або розповсюджувача реклами до 4 250 грн.
Про це повідомляє вінницький рибоохоронний патруль.
Рибоохоронний патруль Вінниччини просить повідомляти про подібні порушення. Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства, збуту водних біоресурсів чи заборонених знарядь лову – прохання оперативно телефонувати на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Вінниччини за контактними номерами: (068) 018-37-52 або (073) 004-86-06 (цілодобово).
Василина Вереснева
Рыбинспекция с праздником 1апреля прочытавшы Ваш роман и дыву даешся ходили Вы в школу или нет .Чтобы не позорить Вас прочитайте как люди пишут Ваши колегы по оружию с ДНЕПРА .Один успех что Вы дали номера телефонов .Колегу по коментам не поддержываю ПРИМЕР кабанчыка нада год кормить а здесь одну ночь не поспать поплавать ——а там кум. сват. брат.друг и так далее и попробуй докажи что ты не верблюд и не плюешся