Завдяки його винаходу фермери можуть скоротити витрати препаратів для обробки сільськогосподарських культур у 60 разів, бо замість 300 літрів препарату знадобиться лише п’ять. До слова, цю роботу вже оцінили на Всеукраїнській виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» у Києві, де вона здобула перше місце. А переможцю принесла грошову премію – 5 тисяч гривень.

Про юного генія міського навчально виробничого центнру «Спадщина Романа Кучерявого розповідає сайт ladyzhyn.news з посиланням на видання «Голос України».

Винахід школяра грунтується на принципі протилежних зарядів. Як зазначає розробник, метод забезпечує «прилипання» рідини до рослини. З його допомогою зменшуються витрати препаратів, а відтак, зменшується і вплив на навколишнє середовище.

За технологією юного винахідника спочатку рослини треба зросити водою, обробленою позитивними електрозарядами, а потім вносити добрива, заряджені негативними зарядами. Завдяки протилежним зарядам хімічні препарати, як липучка, приклеюються до рослини. Обробляти таким методом поля легко можна за допомогою квадрокоптера.

Допомагав у роботі Роману його рідний брат Юрій. Брати – двійнята, обидва навчаються в одному класі, вже досліджували не одну тему.

Керує дослідженнями братів Кучерявих керівник гуртка з науково-дослідної роботи МНВЦ «Спадщина» Олександр Герасимов. Ще одним науковим керівником у роботі з ефективного внесення препаратів на рослини є старший викладач Вінницького національного технічного університету Анатолій Хомчук.

Ілона ВАЛЬТЕР