Протягом останніх десяти років площі посіву під солодкою кукурудзою в Україні стабільно зростають. Українські фермери під цю культуру останніми роками відводять 4–5 тисяч гектарів.

Вінничанин Михайло Нагор-няк — автор багатьох сортів солодкої кукурудзи, серед яких навіть є фіолетові сорти, та перший популяризатор її в Україні. Нещодавно наш земляк анонсував демопосів солодкої кукурудзи у Великій Кісниці Ямпільського району. Насіння для такої благородної мети надає безкоштовно, адже мріє у прикордонному селі відродити зелений туризм!

– На Вінниччині, зокрема у південних її районах, які межують із Молдовою, останні 15 років фермери традиційно вирощують ранню редиску. Але ж потрібно щось змінювати та шукати нові підходи. Зараз у нашій області на базі Великої Кісниці втілюють соціальний проєкт «З міста в село». Організатори хочуть впровадити кластер, де люди об’єднуватимуться на городах і будуть щось разом вирощувати і продавати. Одна з ідей – помідори чері. Натомість я запропонував посіяти цукрову кукурудзу, тим паче поряд молдовський ринок. Крім того, ця культура багатофункціональна, адже вона не лише смакує людям, а й чудово підходить для відгодівлі худоби та птиці, — каже Михайло Нагорняк.

Урожай кукурудзи можна збирати як мінімум вдвічі. Невдовзі маємо завезти на Ямпільщину насіння, бо сіяти можна від квітня до червня. Із популярних сортів буде Білий Кролик. Його якість підтверджена експертами, адже він має білосніжне соковите зерно. За біологічними і генетичними показниками біле зерно кукурудзи дуже схоже на жовте, але зерна ніжніші, легші для травлення, та містять велику кількість дієтичного волокна.

Саме тому така кукурудза підходить для дієтичного харчування і її можна вживати навіть маленьким дітям від двох років. Білу кукурудзу їдять не лише вареною. Її запікають у мікрохвильовій печі до 10 хв. або смажать на грилі 12 хв. Також її можна консервувати та заморожувати. А в США рівень споживання білої кукурудзи щороку зростає. Також висадимо у Великій Кісниці елітну мармурову кукурудзу — жовті зерна разом із білими. Таку закуповують для ресторанів за товарний вигляд.

Хтозна, може через кілька років до Великої Кісниці будуть з’їжджатись і за тепличними овочами, і за смачною солодкою кукурудзою…

Віталіна Трудько