Для поліпшення самопочуття і зміцнення організму за порадами українських цілителів варто використовувати бруньки.

Бруньки бузку — протидіабетичний засіб. Вони містять дуже багато дубильних речовин і біофлавоноїдів. Вважається, що якщо просто пожувати кілька бруньок бузку, значно покращиться травлення.

Відомим фітотерапевтичним засобом є бруньки берези. Вони входять у багато зборів для лікування і шлунка, і суглобів, і онкологічних захворювань.

Бруньки вишні лікують щитовидну залозу. Якщо у когось є сад, корисно час від часу заходити і з’їдати брунечку-другу.

Бруньки всіх хвойних корисні при бронхо-легеневих захворюваннях.

Дітям з маленьких соснових шишечок, з бруньок, можна варити варення. Просто залийте їх сиропом, проваріть — дітям сподобається. Таке варення добре допомагає від кашлю.

Дуже багато залишається гілок після обрізання яблуневих садів. А виявляється, якщо бруньки обібрати разом з маленькими гілочками і потім залити їх маслом, трошки проварити і процідити, то виходить мазь, яка втирається у скроні при головному болю, а діткам — якщо вони погано розмовляють або відчувають сильні страхи. Особливо це корисно дівчаткам, тому що яблуня — чисто жіноча рослина. Для приготування мазі можна взяти близько 100 г бруньок на 200 г домашнього вершкового масла.

Особливо цінними є бруньки тополі. Вони працюють як прополіс і лікують масу чоловічих захворювань (зокрема простатит). 100 г бруньок разом з маленькими гілочками потрібно залити горілкою, настоювати на новий Місяць 14 днів, потім пити по 10-15 крапель у день, головне — не по півсклянки.

На прогулянках зривайте і їжте по 1-2 бруньки різних дерев. Всі вони позитивно впливають на організм в цілому. Головне не переборщити, і якщо ви не хворі, то не захоплюйтеся чимось одним.

Еля Гревцова