Нині з’явилося чимало порад, як захистити себе від коронавірусу за допомогою простих продуктів.
Одні закликають налягати на часник, інші сподіваються на силу лимона, але найбільше надій на імбир. Деякі «фахівці» запевняють, що якщо їсти імбир щодня у великих кількостях, то вірус залишиться без корони. Рекомендують навіть носити антивірусні браслети з імбиру, причому саме на лівій руці і нозі. Щось типу оберегів у період зомбі-апокаліпсису. Тепер люди почали писати, що імбир почав стрімко дорожчати і замість звичайних 100-120 гривень коштує 200-300. Тож чи дійсно він такий помічний і чи справді може допомогти із коронавірусом — ми запитали у лікарів.
– Всесвітня організація здоров’я рекомендує не займатися самолікуванням та у разі появи будь-яких симптомів коронавірусної інфекції (сухий кашель та висока температура) звертатися до медиків та лікуватися згідно з їхніми рекомендаціями. Самолікування може вбити. Крім того, науково ніким не підтверджено, що імбир лікує коронавірус. Так, корінь справді має бактерицидну дію, зміцнює організм і підвищує опірність різним захворюванням. Крім того, імбир має унікальну властивість очищати організм від практично всіх видів токсинів: харчових, радіаційних і хімічних. Вживати імбир краще після їжі, добова доза не повинна перевищувати чотирьох грамів. Жінкам слід знати, що корінь розріджує кров, тому можуть бути тривалими місячні. Якщо вживати імбир у надмірних кількостях, можна отримати опік слизової та навіть викликати печію. Імбир сприяє виділенню шлункового соку, тож може спровокувати появу хронічного гастриту або загострити його. Дітям слід вживати імбир у вигляді легкого чаю, — вважає лікар з Козятина Ігор Грубеляс. — Але імбир — це профілактичний засіб, не більше. Імунітет хімічним способом неможливо підняти. Найкращий спосіб тут – раціональне та збалансоване харчування, щоб були зелень, м’ясо, молочні продукти, фрукти та овочі. Єдина дієва профілактика поширення епідемії — це своєчасне звернення до лікаря, обмеження контактів, сувора гігієна і зміцнення імунітету. Тож піклуйтеся про себе і близьких, довіряйте тільки доказовій медицині.
А ось травник Андрій Форсюк справді вважає імбир дуже помічним коренем та залюбки ділиться смачним рецептом для нашого здоров’я.
– Я раджу готувати імбир таким чином: взяти 250 грамів свіжого кореня, два середніх за розміром лимони та 250 грамів липового меду. Натираємо імбир на дрібній тертці, щоб виділилася достатня кількість соку. Можна порізати на шматочки і пропустити через м’ясорубку. Лимон чистити не потрібно, нарізати на шматочки, витягнути кісточки і пропустити через м’ясорубку. Якщо є блендер, то можна перебити. Всі інгредієнти необхідно з’єднати і добре перемішати. Зберігати найкраще в простерилізованій скляній тарі в холодильнику. Перед вживанням дайте суміші добу настоятися. Пити по 1 столовій ложці на день для дорослого та, при потребі, по 1 чайній ложці дітям. Якщо немає коштів, зараз з’явилися весняні вітамінні рослини: листя кульбаби, черемша, яглиця, листя кропиви, молоді паростки хмелю.
Валентина Лісова
При температурі чай з імбиру краще не пити.