Цього року у Вінниці мала стартувати масштабна реконструкція міжнародного аеропорту «Вінниця»…

Але разом із карантином цей проєкт заглох і зупинився, як і сотні мільйонів бюджетних гривень на оновлення летовища. Останні подробиці навколо аеропорту повідомив мер обласного центру під час брифінгу 8 травня:

– Це не один, а одразу 2 проєкти, які тісно пов’язані між собою. Бо планувався ремонт аеровокзалу та злітно-посадкової смуги, яку використовують військові та цивільні. Як ви знаєте, уряд Гройсмана раніше передбачив 300 мільйонів гривень на реконструкцію злітно-посадкової смуги. Протягом двох років ми виготовляли проєктно-кошторисну документацію. Пройшли всі державні експертизи, всі процедури міжнародних тендерів через ProZorro. Визначили генерального під­рядника, з яким підписали відповідну угоду та контракт, — зазначив Сергій Моргунов. — Ми вже домовилися, що протягом двох років буде кардинально відремонтована злітна смуга протяжністю 2,5 кілометра і шириною 45 метрів. Загалом ця частина проєкту коштувала 875 мільйонів гривень. Але, на жаль, ще уряд Гончарука фактично ці кошти зняв з бюджету… Тому реконструкція саме злітно-посадкової смуги відкладена на невизначений час… Така ж ситуація із аеровокзалом, який мали ремонтувати паралельно.

Мер Вінниці також додав, що через економічну кризу після епідемії коронавірусу навряд чи цей проєкт буде відновлено новим урядом як першочерговий.

Водночас у бюджеті Він­ницької ОТГ немає такого великого фінансового ресурсу, щоб самостійно виконати ці роботи. Адже, за попередніми прогнозами, бюджет Вінниці через зупинку промисловості та бізнесу недоотримає у першому півріччі щонайменше 400 мільйонів гривень.

Втім, в адміністрації аеропорту «Вінниця» сподіваються, що після відкриття повітряного простору після карантину із нашого летовища будуть літати окремі чартери та популярні «хасидські» рейси.