А тут… Готівка вже не ходить у трамваях, тролейбусах і автобусах!
– Сьогодні обмежуємо готівку, купюри не повинні “ходити” по салону. Розрахуватись за проїзд можна муніципальною карткою вінничанина, банківською карткою NFC, телефоном через СМС і QR-код та пільговими картками. Пільгові категорії пасажирів мають право безкоштовного проїзду у міському транспорті, тільки картки треба обов’язково провалідувати (прикласти до валідатора). Тому що в подальшому ми будемо отримувати відшкодовування за перевезення пільговиків, – пояснив Михайло Луценко, керівник КП “Вінницька транспортна компанія”. – На скільки поїздок протягом місяця розрахована пільгова картка? – Вона безлімітна. Можна їздити, скільки потрібно. До Нового 2021-го року буде так, а далі подивимось на статистику, фінанси тощо. – У кіосках “Преса” продають картки за 60 грн. Їх треба поповнювати? – Так. Їх можна поповнити трьома варіантами — через електронний гаманець на довільну суму, купити місячний квиток на 130 поїздок за 340 грн. чи безлімітний місячний проїздний квиток за 500 грн. З муніципальною карткою можна пересісти на інший вид транспорту протягом перших 30 хвилин, навіть і в зворотньому напрямку.
– Чи є пільги для школярів і студентів? – Студентські та учнівські квитки можна отримати за заявками на сайті https://bit.ly/2X6rhVd, вартість — 60 грн. 130 поїздок за місяць для учнів коштує 110 грн., для студентів — 170 грн. Можна скористатись електронним гаманцем на інші суми — кому як зручно. – А що робити людям, які приїжджають у Вінницю? – На кінцевих зупинках міського транспорту — Водоканал, Західний і Східний автовокзали, залізничний вокзал, електромережа та ін. – будемо встановлювати касові апарати або термінали з картками, якими можна користуватись 5 років, періодично її поповнюючи. Зараз муніципальні картки вінничан видає “КП “Вінницякартсервіс”, адреса — вул. Соборна, 36. Вперше муніципальну картку необхідно поповнювати у торговельній мережі, всі наступні рази – через сайт “Вінницякартсервіс” https://bit.ly/2X6rhVd або в автоматах самообслуговування, перелік їхніх адрес є на нашому сайті, – зазначає Катерина Бабіна, директор КП “Вінницякартсервіс”. – Що стосується маршруток, то ми обов’язково встановимо обладнання у приватних перевізників, і система діятиме за тими ж умовами, як і в міському громадському транспорті. Підприємства, які купують проїзні квитки для своїх співробітників, можуть звернутися у КП “Вінницякартсервіс” і оформити їх на юридичну особу. Якщо виникнуть питання — просимо надсилати їх на сайт https://bit.ly/2X6rhVd або на електронну пошту vinnytsiacartservis@et.vn.ua.
Я рахую,що проїзд має бути доступний у любий оплаті чи то готівковий чи безготівковий варіант,чому людина з іншого міста має купувати картку за 60 грн,вона не коштує 20 грн,а получається та людина ,якій треба проїхати з жд вокзалу на західний автовокзал Треба викласти 64 грн,за що,тому рахую у водія має бути принтер на видачу одноразового квитка.
Людина з іншого міста може легко оплатити банківською карткою, телефоном з NFC чи взагалі смс. Не має водій рахувати пасажирів, решту і кермувати одночасно. Не мають пасажири передавати туди-сюди готівку та талончики. Сподіваюсь, в маршрутках теж скоро відмовляться від готівки
Виходить,що чомусь у нас безлімітний проїздний коштує десь в середньому на 100 гривень дорожче,аніж на проїздний на всі види транспорту у деяких містах ЄС(при їх мінімальній зарплатні десь від 700 євро)!