Тому ми звернулись до йо­го директора Сергія Бельца прокоментувати ситуацію.

– Лікарі захворіли тому, що їм постачають неякісні костюми?

– Тут одне із двох: або костюми неякісні, або медпра­цівники не дотримуються правил гігієни. Але ж кожен із нас розуміє, що може заразитись. Розумієте, ми закуповуємо централізовано костюми від виробників. Вони пропонують ціни і сертифікати. Зрозуміло, що купуєм дешевші. Але, як виявилось, сертифікат — ще не гарантія. Перевірили на практиці, що якісні костюми від «Володарки» та «Поділля».

– У Вінниці будуть проводити тести на антитіла. Тобто виявляти тих, хто вже безсимптомно перехворів на цю хворобу?

– Так, це буде проводитись. Згідно з наказом 1227 лабораторне тестування на Сovid-19 проводитиметься з використанням методу ПЛР та методу імуноферментного аналізу (ІФа). Це будемо робити пацієнтам з ознаками коронавірусної хвороби, пацієнтам з пневмонією та особам, що контактували із хворими, особам, які потребують планової госпіталізації, та медпрацівникам, які надають допомогу хворим на Сovid-19. Метод ІФА буде проводитись в лаболаторії Вінницької санепідемстанції на Маліновського та діагностичному центрі на Київській.

А щодо хворих медпраців-  ників, то ми їх чим можемо підтримуємо, як і інших колег в області. Будемо раді, якщо знайдуться меценати та небайдужі — хто захоче підтримати. Прошу звертатись.

Тетяна Квасюк