Міська рада запевняє, що цього вимагав Офіс Президента. 8 депутатів «під занавіс» купили це майно…

Перше послаблення обме- жень під час пандемії коронавірусу — 22 травня.

У Вінниці скликали сесію ВМР. Але не на стадіоні, в парку чи зеленій галявині, а в традиційній сесійній залі… Бо багато питань у порядку денному давно вже «горіли» до розгляду.

Але спершу депутати привітали із поверненням у свої ряди «ветерана цеху» Ігоря Івасюка, який після перерви отримав мандат депутата вже в 5-й раз! І це рекорд для Вінниці!

Секрет рекорду Івасюка, який нині продовжує працювати заступником губернатора, також непростий… Бо Ігор Дмитрович після фінту виборчкому зайняв місце в раді Віталія Погосяна, що поїхав працювати в Харків…

Цікаво, що тут же на місце Івасюка у виконком ВМР прийшов Сергій Здітовецький – перший заступник губернатора Скальського. Такий собі обмін посадами…

Далі сесія одноголосно проголосувала за Антикризовий план громади від мера Сергія Моргунова в трьох напрямках – охорона здоров’я, соціалка та економіка малого і середнього бізнесу.

До речі, цей «план Моргунова» підтримав Володимир Гройсман і дорікнув нинішньому уряду із зволіканням таких програм по всій Україні: наша команда у Вінниці прийняла рішення про формування такої Антикризової програми, яка може бути основою і прикладом для урядової програми і для програми інших міст і громад України.

За розгортання нових ліжок у міській інфекційній лікарні депутати і мер запитали з директора департаменту охорони здоров’я ВМР Олександра Шиша, і він відповів, що із 59 їх можна збільшити до 310…

І найбільші дебати відбулись по 70-му «підвальному» питанню, яке активно тримала на контролі в соцмережах депутатка Ганна Давиденко. Бо на сесію винесли продаж цих комунальних приміщень, а мешканці 5-х будинків по місту виступили проти… І прийшли із відповідними плакатами під сесію — «Не забирайте наші підвали!»

На пікет вийшли мешканці 5-х будинків

– Це явно незаконне рішення, бо люди практично не знали, що у них відбирають ці приміщення зі всіма комунікаціями будинків. Не голосуйте за це — і тоді не буде судів, на які готові піти люди через ці підвали! – звернулась до колег Давиденко. Але 29 депутатів все таки були «за», 4 — «проти», 5 — утримались і 5 — не голосували…

– У мені все кипить. Ось 29 депутатів, які свідомо проголосували за дерибан під­валів людей: Андронійчук, Бабій, Дан, Задорожнюк, Зажирко, Іващук, Кривіцький, Кудіяров, Кушнір, Лепей + Лепей, Ма­лінін, Мацера, Мира, Моргунов, Онофрійчук, Панчук, Парвадов, Ревунов, Стукаленко, Стукан, Терліковський, Ткачук, Третяк, Чернега, Чорновол, Шеншин, Яблонський, Ярова…

29 депутатів свідомо порушили Конституцію України. Лише 2 голоси не вистачило, щоб не забрати у людей підвали. Для них — це секунда натискання кнопки. Для людей — роки тяганини в судах. І це все було зроблено за мовчазної згоди керівників прокуратури і поліціі Вінниці!

Водночас, на ці закиди депутатки Давиденко директор департаменту правової політики Людмила Григорук відповіла, що людям справді варто звертатись до суду чи до прокуратури…

Тим більше, що прокурор був присутній на сесії, але питання №70 не заблокував чи попросив зняти із розгляду. Водночас, заступниця керівника департаменту комунального майна Ігоря Шутака про ці скандальні підвали доповіла депутатам, що це так міська рада виконує доручення президента України про позбавлення надлишкового майна… І якщо ОСББ в цих будинках не було створено, то це комунальні приміщення.

Цікаво, що одразу по 8 депутатах міської ради на сесії минулої п’ятниці були заявлені конфлікти їхніх інтересів, а тому вони за «свої» питання не голосували… Серед цієї депутатської вісімки звучали прізвища Ігоря Ткачука (тричі), Людмили Ваколюк, Олега Стукана та інші…

Як прокоментував після сесії цю ситуацію директор департаменту комунального майна міської ради Ігор Шутак:

– Йдеться про різні технічні нежитлові приміщення, які роками ніким не використовувались. – Це різні об’єкти комунальної власності громади – нежитлові приміщення, якими колись розпоряджались ЖЕКи, і раніше використовувались під господарські потреби або, наприклад, під котельні. Серед них немає жодного об’єкта, яким би користувались мешканці для своїх потреб – зберігали велосипеди, закрутки чи картоплю. Вже у червні ці об’єкти будуть розміщені в системі «ProZorro.Продажі». В аукціоні зможуть взяти участь як фізичні, так і юридичні особи.