Підвищення планується з 1 січня наступного року. А поки що на підприємстві розпочали громадські слухання. За словами  заступника керівника Вінницяоблводоканалу Раїси Півторак подія процедурна і жодних конкретних рішень поки що приймати не будуть. Однак цього разу, не зважаючи на карантинні заходи і певні обмеження, в залі зібралося чимало людей, напередодні своє категоричне «ні» необгрунтованому підвищенню висказали у соцмережах міський голова Сергій Моргунов та голова профільної депутатської комісії обласної ради Андрій Ковальов. Тому від самого початку  обговорення обіцяло бути бурхливим. Тим більше, що  крім представників громадськості  на слухання прибули депутати усіх рівнів. Категорично проти  підвищення тарифів виступали народний депутат України Ірина Борзова.

– Чи впливають громадські слухання на розмір тарифів? – поцікавилася нардеп вона – У КП «Вінницяоблводоканал» не все так просто. Що відбувається насправді? Кожен перекидає відповідальність , обласна рада на міську, міська рада на обласну. Потрібно замовляти НЕЗАЛЕЖНИЙ аудит за останні 5-6 років. І замовити його може власник, а не міська рада. Людям потрібна чиста вода та якісні послуги. Бо виходить, що гроші з бюджету виділяються, а якість води не змінюється.

Депутат міської ради Ганна Давиденко ставила прямі запитання, котрі стосувалися якості води і пропонувала звільнити підприємство від сплати земельного податку.

– Суттєво збільшується стаття витрат, пов’язана з використанням коштів Світового банку. Якщо ми їх використовуємо, то згодом мусимо їх повертати, – пояснювала Раїса Півторак – Світовий банк дає можливість розвивати наші потужності доводити їх технічний стан  до високого рівня, запроваджувати різні енергозберігаючі заходи, зменшувати навантаження на екологічне середовище. Ці кошти надані нам під незначні відсотки і сьогодні не скористатися ними  було б нерозумно.

Зачепило за живе Раїсу Півторак повідомлення про те, що Водоканал продає воду за ціною Боржомі. Вона порівняла вартість води з тією, якою найчастіше користуються вінничани (бутильована вода, очищена з автоматів) і вийшло, що ціна води з крана становить 1,5 копійки за літр. А бутильована вода дорожча від собівартості у 262 рази!

На бік працівників Водоканалу став голова депутатської комісії з питань бюджету та обласних програм Геннадій Мазур

– У 2016 році підприємству з державного бюджету не повернули 260 мільйонів гривень.. Загальний борг підприємства  становить 102 млн грн. За електроенергію Вінницяобленерго – 36 млн грн, які реструктуризувані.4,7 млн грн ТОВ Енера.  З березня новий постачальник електроенергії ТОВ «ЕНОЛ», «Водоканал» розраховується вчасно. Але і Водоканалу теж винні гроші.Тепер ситуація змінилася, в лютому  був визначений економічно обгрунтований тариф. А розмову про нові тарифи вести треба, бо ситуація змінюється. Одне можна сказати впевнено – цього року тариф підвищений не буде.

Дискусія так і не завершилася, сторони залишилися при своїй думці.  Та поки тривали словесні баталії, з’явилося повідомлення про те, що з 1 січня 2021 року в Україні підвищать тариф на холодну воду у середньому на 20%. Нацкомісія з комунальних послуг та енергетики (НКРЕКП) вже схвалила таке рішення для 43 водоканалів…

Posted by тетяна кондратьєва on Thursday, May 28, 2020

Емоційний дует голови бюджетної комісії облради Геннадія Мазура та народного депутата Ірини Борзової. Питання тарифів виходить на політичну площину?

Posted by тетяна кондратьєва on Wednesday, May 27, 2020

Posted by тетяна кондратьєва on Wednesday, May 27, 2020

Posted by тетяна кондратьєва on Thursday, May 28, 2020