Кабінет міністрів України, в рамках пенсійної реформи, вирішив вводити другий рівень пенсії – накопичувальний. Урядовці обіцяють, що він запрацює з 1 січня 2021 року. Відповідний законопроєкт на розгляді у Верховній Раді.

Про накопичувальну систему говорять давно, мовляв, при виході на пенсію людина зможе отримувати подвійну допомогу. Така система успішно працює в інших розвинених країнах і приносить гарні результати. Суть закону полягає в тому, що відрахування на пенсію будуть робити і роботодавець, і працівник.

Ідея хороша, але є і підводні камені. Можливо, накопичувальний фонд збанкрутує або держава вирішить по-іншому розпорядитись цими грішми. Втім, збереження накопичень мають забезпечити посилені вимоги до недержавних пенсійних фондів та посилений нагляд державних органів за їхньою діяльністю.

При невисоких відрахуваннях друга виплата, скоріше, може вважатися лише невеликою надбавкою до пенсії, а не гарантією безбідної старості. Тому розглядати її, як повноцінну пенсію, – не потрібно.

За підрахунками фінансових експертів, наприклад, якщо щомісяця відкладати на накопичувальний рахунок 7% від зарплати, то на пенсії можна буде отримувати додаткову виплату в розмірі 10,2% від місячної зарплати.