7 червня увесь православний світ відзначатиме день Святої Трійці. Крім додаткового вихідного дня, українці отримають можливість відвідати могили своїх предків.
Свято Трійці особливе. Воно об’єднує разом три особи (три лики, три образи, три прояви) Бога, розглядає Його сутність у трьох особах.
Вважається, що Бога як Святу Трійцю відкрив людству Сам Ісус Христос. Першим містом на Русі, де шанування Святої Трійці набуло великого розмаху, був Київ, місто, пов’язане з першим монастирем на Русі — Києво-Печерською лаврою.
На Трійцю обов’язково печуть паляниці, а на святковий обід заведено скликати всіх друзів, близьких і знайомих, обмінюючись один з одним подарунками. Будинок прикрашають зеленню, квітами, які є символами життя і весни. Але весілля на Трійцю грати не можна. Вважається, що це принесе молодим нещастя в сімейному житті. Якщо у цей день піде дощ, то варто чекати на врожай грибів. Наші предки ніколи не купалися на Трійцю у водоймах. Вважалося, що в цей день русалки поводяться активно і можуть потягти купальника під воду.