У Чечельнику назріває справжній медичний майдан. Місцеві мешканці звернулись до редакції як останньої інстанції.
Люди обурені звільненням завідуючої ФАПу Тетяни Ткач й тим, що за останні півроку їй навіть не виплатили заробітної плати. Натомість керівництво селищної ради та сімейної медицини має претензії до медпрацівниці.
– На території цукрового заводу у Чечельнику знаходиться ФАП, який очолила місцева жителька Тетяна Ткач. Вона обслуговувала не лише жителів багатьох сіл. Це спокійна людина, нікому поганого слова не казала та не ображала, – розповіли мешканці Чечельника. — Але так, як вчинили із Тетяною Ткач, просто не вкладається в голові. Замість того, щоб подякувати людині за працю, її просто вигнали ні за що з роботи. Ви б бачили, як медик плакала. Ми відразу заявили, що будемо до кінця нашу лікарку відстоювати. Тим паче зараз, коли у неї різко погіршилось здоров’я і потрібне дороговартісне лікування. Впевнені, що до всього цього причетна селищна рада. Ходять чутки, що замість Тетяни Ткач є просто інша кандидатура.
Сама ж медсестра сімейної медицини Тетяна Ткач каже: до сліз зворушена вчинком односельчан, які вирішили її відстоювати.
– Мою посаду у 2018 році скоротили у лікарні і запропонували бути медсестрою у ФАП. Працювала у минулому році я із селищною радою згідно з договором. Зарплату у сумі 2012 гривень за місяць отримувала вчасно.
У цьому році договір не уклали, але хто звертався — я лікувала. Потім головний лікар звернувся на сесію й там ніби вирішилось питання щодо коштів. 15 березня я потрапила до лікарні, вже потім дізналась, що так і нічого не перерахували. До цих пір не могли вирішити, хто має платити їх. Селищна рада каже, що це головний лікар, він перекладає на депутатів, — каже Тетяна Ткач. — До роботи я ставилась добросовісно. Але сусідка протягом кількох років постійно писала брехливі скарги у всі інстанції, що ніби я не ходжу на роботу, погрожувала зняти з посади. Та жителі Чечельника на сесії відстояли мене, за що я їм вдячна. Йти з посади я не хотіла, адже жила роботою та пацієнтами. Тепер знову та сама історія, але підключилась голова селищної ради, яка ні разу навіть не поспілкувалась зі мною. Бо якщо я навіть йшла на виклик, то завжди залишала свій номер мобільного телефону. Ніколи просто так не залишала робоче місце.
Минулого тижня мені сказало керівництво, що треба зробити інвентаризацію, після того попросили віддати ключі. Ось так я тепер без роботи… А днями мені діагностували у Вінницькій обласній лікарні офтальмологічне захворювання. Відшарувалась сітківка обох очей. На фоні цього виникли й інші проблеми зі здоров’ям. Відправляють в Одесу для подальшого лікування. Звісно, на фоні цього всього я могла б опустити руки, але не хочу, бо за мною люди та правда… Я не вчепилась за посаду, я за справедливість…
У свою чергу, керівник КНП «Чечельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Чечельницької районної ради Віктор Коваль ось як прокоментував ситуацію:
– Коли у нас створилось комерційне неприбуткове підприємство, відбулось скорочення. Тетяна Ткач була звільнена, тоді працювала медсестрою згідно з договором із селищною радою та мною. Нам перекидали кошти по медичній субвенції, ми платили їй за півставки. А після Нового року грошей не давали. Потім на сесії я виступав, депутати голосували, що вони хочуть, аби медсестра працювала.
Зрештою, в зв’язку із карантином селищна рада повідомила, що надходжень нема, гроші будуть пізніше. Наскільки мені відомо, замість Тетяни Ткач хочуть знайти іншу людину. Одні жителі її підтримують, інші — ні. Ми забрали в неї ключі, зроблено перепис майна. Медпункт і надалі працюватиме, а питання із коштами має найближчим часом вирішитись. Якщо ж цього не буде, то медсестра із амбулаторії буде виходити згідно зі складеним графіком у ФАП та надаватиме допомогу.
У Чечельницькій селищній раді стверджують — жодного відношення до звільнення медичної працівниці не мають, як і до виплат заробітної плати…
– ФАП знаходиться на балансі районної державної адміністрації та лікарні. Коли не вистачало коштів, ми за можливості надали допомогу. Цьогоріч було знову звернення, але ми не зобов’язані це робити, тим паче є інші структури, яким першочергово маємо допомагати, — каже голова Світлана Палісіка.
— Але щодо Тетяни Ткач, то скажу: вона трохи скандальна. І чомусь вирішила, що це ми маємо дати їй заробітну плату. Але ж на якій підставі, якщо вона у нас не на балансі?! Наскільки мені відомо, вона має пенсію за вислугою, займається приватним підприємництвом. І якщо з мікрорайону хтось хоче купити таблетки, то приходять до ФАП. Не раз отримувала нарікання, що відсутня на роботі. Громада просить, щоб у ФАП працювала людина, яка б знаходилась на місці. І все. Але я не компетентна закривати ФАП чи звільняти медсестру, відповідно, цього й не робила…
Як завершиться цей медичний скандал у районі — будемо слідкувати разом.
Віталіна Трудько
Доброго дня, прочитавши даний матеріал просто хочеться сказати зовсім протилежне.
Медпункт на даній території, може, і потрібний, але з грамотным спеціалістом.
Під час працювання вищезгаданої медсестри, а саме Тетяни Ткач, жодного разу не було надано кваліфікаційної першої допомоги, не говорячи вже проте, що на внутрішньовенну ін’єкція вона редагувала категорично, тобто потрібно було або до райцентру, або викликати швидку.
Більшість часу медсестри на місці не було, вона не скрывала, що має дрібний бізнес і їй потрібно було бути там.
В той час, коли вона знаходилась на місці, окрім, як поміряти тиск, зібрати отих жіночок,що відстоюють її місце, тому що де ще мають посидіти, попліткувати.
На медпункт мусить бути досвічена, грамота людина, яка буде працювати, а не шукати винних.
За весь час праці нашої голови Палісіки С. А. ніяких нарікань на її працю не було, вона завжди розв”язувала питання любої складності, а те, що Тетяна Ткач та її прихильники просто вимагають від голови неможливого і того до чого Палісіка С. А. не причетна взагалі, то робиться смішно з людської неграмотності.
Дякую за матеріал але хронологію роботи та протоколи алгоритмів праці тієї медсестри варто було б перевірити