Градус напруги на переговорах 6 липня був настільки високий, що у людей не витримували нерви. У залі ще тривала дискусія, а на ганку райдержадміністрації розгорнулась кривава «корида» між місцевими депутатами.
Юрій Гетьман, депутат Тульчинської райради, з розмаху вдарив Василя Педоренка, депутата Кирнасівської селищної ради. Хлинула кров із розсіченої рани на обличчі Василя Петровича, закапала на гранітні східці… Далі — “швидка допомога”, поліція, судмедекспертиза. І порушене кримінальне провадження.
Цей вибух неконтрольованих емоцій став наслідком гарячих «розборок» за участю прокуратури, поліції, районної влади, представників громади Кирнасівки і власників ТОВ «Кирнасівський цукрозавод» під час «круглого столу» під головуванням Олега Боровського, голови Тульчинської РДА. Долю підприємства всі бачили по-різному.
– За результатами багаточисельних прокурорських перевірок Кирнасівський цукрозавод на законних підставах належить ТОВ «Атоменергомашбуд» із Краматорська, — доповів Олександр Барановський, начальник Тульчинського відділу Немирівської місцевої прокуратури.
Андрій Лінник, представник власника, обурювався, що громада не дозволяє зробити у складах перевалку сільгосппродукції на 40 робочих місць, не дозволяє демонтувати частину обладнання.
На слово «демонтаж» гостро зреагували кирнасівчани, які 12 років мужньо захищають цукрозавод від знищення. Люди називали нових власників «металоломщиками», переконували, що є інвестор, готовий викупити підприємство і запустити виробництво. Обіцяли, що не дадуть пустити обладнання «під ніж».
– Тривають кримінальні провадження по тілесних ушкодженнях на Кирнасівському цукрозаводі. Зараз там встановлена відеофіксація, якщо виникатимуть порушення — будемо притягувати винних до кримінальної відповідальності, — заявив Василь Костишин, начальник Тульчинського відділення поліції.
– Все можна вирішити мирним шляхом, без спалахів гніву, — переконувала Ганна Супрун, голова ініціативної групи кирнасівчан. — Власники не заперечують проти продажу підприємства за адекватною ціною. А інвестор згоден вкласти кошти, відкрити робочі місця. І люди будуть задоволені, і напруга зніметься.
Схоже, що багаторічна епопея із захисту Кирнасівського цукрозаводу виходить на фінішну пряму. Власники та інвестор обмінялись телефонами, розпочали переговори. Громада селища із нетерпінням чекає їхніх наслідків.