Нещодавно наші тхеквондисти виступили на чемпіонаті світу “Martial arts World championship 2020. Series B”. Всі вони представляли ладижинський клуб «Сіндо». За медалі боролися бійці віком від 12 років і старше із Європи, Азії, Африки і Америки. В різних групах змагалася різна кількість учасників, від 5 до 47 осіб. Учасники вдома записували на відео виконання формальних комплексів і відсилали його до організаторів.

Представники Ладижина вибороли десять нагород. Зокрема, золоті медалі взяли Інна Трохименко та Іванна Цапніна. Крім того, у своєму розділі, а саме представляючи кіокушинкай карате, чемпіонкою світу стала Настя Дузяк. “Срібло” вибороли Оксана Мельник, Ірина Коновал та Влад Антонюк, “бронзу” завоювали Дарія Мигулько та Олег Бондаренко.

– Я почала займатись кіокушинкай карате ще в третьому класі. Мене відвела мама, яка бачила, що я дівчинка активна та бойова. Перед тим були музика й танці, але із ними не склалось, — розповіла нам Настя Дузяк. — Зрозуміло, що відразу у спорті ідеально нічого не виходить. Та я не зупинялась і працювала над собою. Першу перемогу здобула у Гайсині на змаганнях. На обласних показала гірший результат, проте достойно себе проявила. На даний час маю десятки медалей та грамот, чорний пояс із карате кіокушинкай. Отримала його 2015-го, за рік — звання майстра спорту. За участь у перших турнірах платили по 350 грн. За чемпіонат Європи отримала 40 євро. Карате — не контактний вид спорту. Лише легко торкаємося противника. Є спаринги і демонстрація ударної техніки, кидки і захвати. Рідних на змагання не запрошую. Відволікають. Розповідаю їм про досягнення вже після турнірів.

«Граючий» тренер Сергій Брушніцький теж дві срібні медалі. Але особливо зрадів успіхам своїх паратхеквондистів, вихованців ДЮСШ Вінницького регіонального центру «Інваспорт». Це спортсмени із ураженням опорно-рухового апарату (ДЦП). Тим паче, що днями стало відомо про нові їхні здобутки – перемогу на чемпіонаті Virtual Range open poomsae and Рara pооmsae championship 2020, що відбувався у Великій Британії.

Віталіна Володимирова