Роками люди здавали землю в оренду місцевому підприємству «Надбужжя плюс», але терміни договорів закінчились і деякі не захотіли продовжувати співпрацю!

Тому стали самостійно обробляти або ж віддали землю іншому орендарю. Та невдовзі з’ясувалось, що попри це, сільгосппідприємство засіяло поля. А коли настав час збирати урожай, власників на нього стало відразу двоє – власники паїв та орендар.

– У нашій громаді близько 3600 га разом із землями резерву та запасу. Загалом «Надбужжя плюс» орендувало близько 3000 га. Колись підприємство процвітало, середній вік працюючих на фермі був 30 років, там працювало 80 людей мінімум. Спочатку їх стали звільняти, тоді вивозити худобу. На соціальну сферу допомоги не було. Тепер одні розрухи, село помирає. Працюючих не більше 30-ти осіб з конторою. Самі розумієте, це не показник для Чернятки, де населення близько 1500 осіб, – кажуть мешканці Чернятки та староста Станіслав Олексій. – Більш того, ми отримували найменше у районі за пай, хоча за вмістом гумусу – одна з кращих земель! Наприклад, у 2016 році у Джулинці давали в середньому 5100, у нас – 2699 гривень… Власник підприємства Анатолій Пешко користувався технікою, за яку людям не платив орендну плату. Частині не віддав вартість майнових паїв, надуривши, що загубились документи. В селі в основному лю­ди похилого віку, легко за­дурити голови. Тим па­че, хто буде судитись з олігархами… Ставлення до людей було жахливим. У минулому році 187 осіб вирішили не продовжувати співпрацю із агропідприємством. Дехто захотів обробляти паї самостійно, інші віддали їх в оренду ПП «Валентина». Грубо кажучи, аграрії втратили 320 гектарів і не хотіли до останнього відпускати людей. Тим не менш «Надбужжя плюс» все одно засіяли поля, які їм вже не належали. Після того заявили, що в них зник журнал реєстрації про відмову із ними продовжувати термін договору. Як таке може статись?! Зацікавлена сторона зробила все для цього!

Власниця паю Ольга Мостова чергувала на полі

Минулого тижня мешканці Чернятки та представники приватного підприємства «Валентина», з якими люди підписали договір, почали збір врожаю зернових на одному з полів біля села. Проте ТОВ «Надбужжя плюс» направила до місця події збройну охорону, щоби зупинили будь-які роботи.

– «Надбужжя плюс» купили 30 кілометрів колючого дроту і стали огороджуватися, захоплюючи ще й наші комунальні землі. Провокували селян на агресивні дії, тим самим створюючи конфліктну ситуацію. Більш того, щотижня нас погрожують фізично знищити, – додають люди.

Відомо, що кінцевим бенефіціаром компанії «Надбужжя плюс» є київський громадський та політичний діяч, доктор економічних наук, академік, віце­пре­зидент Академії економічних наук України Анатолій Пешко. Також він є зятем ексспікера Верховної Ради України Олександра Ткаченка (1998-2000 р.р.), був радником Миколи Азарова.

Минулого року Анатолія Пешка було додано до бази центру «Миротворець» за заперечення російської агресії, антиукраїнську пропаганду, і т.п. Нещодавно на телеканалі, який приписують куму Путіна Віктору Медведчуку, він заявив, що «війну в Україні організувала демократична партія США, а росіяни не були її ініціаторами. Крім того, українці повинні попросити вибачення у росіян і за свої гроші відновити Донбас».

Поки що урожай люди забрали. Що буде далі – невідомо

Громада села Чернятки вже не раз зверталася до правоохоронців. Ті, в свою чергу, додають – знають про ситуацію.

– У Бершадському районі сталася конфліктна ситуація між представниками двох суб’єктів господарювання з приводу права власності на урожай зернових. Одна зі сторін розпочала збір врожаю на полі у с. Чернятка, – повідомили у пресслужбі поліції. – Поліцейські не допустили порушення правопорядку. Слідство звернулось з клопотанням до суду щодо накладення арешту на вилучене майно, яке є речовим доказом. Відкрито кримінальне провадження за ст.356 ККУ (самоправство) та 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки). До з`ясування усіх обставин і права власності на врожай техніка та зібране зерно у кількості 21 тонни були вилучені. Зараз з’ясовуються всі обставини і право власності на урожай.

Коли верстався номер, стало відомо, що людям таки вдалось зібрати залишки урожаю. Поки що ситуація контрольована, але ходять чутки, що днями в село приїде кінцевий бене­фі­ціатор Анатолій Пешко для відвертої розмови із людьми. Тож цілком можливо, що знову буде гаряче.

Вікторія Снігур