Від ФАПів у їхньому нинішньому вигляді при проведенні медичної реформи просто відмовилися. Між тим, саме вони надають першу медичну допомогу в сільській місцевості.

Головним завданням медичної реформи повинно бути підвищення доступності медичної допомоги, покращення якості медичного обслуговування, а не закриття ФАПів,  вважає голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, – тому у Калинівському районі фельдшерсько-акушерські пункти розбудовують та покращують.

На сьогодні приміщення ФАП у Заливанщині відповідає всім сучасним вимогам, що дає можливість значно покращити як надання допомоги, так і проведення профілактичних заходів. Завдяки фінансуванню з районного та сільського бюджету, спонсорським допомогам депутатів районної ради Івана Боримського та Ніни Царук, у закладі усе нове – від системи водовідведення та опалення до сучасного медичного обладнання.

– Усе зроблено добросовісно і якісно, а головне – для людей, – каже завідуюча ФАП Тетяна Барчук. – Дуже приємно працювати в комфортних умовах та з технікою, яка значно полегшує та прискорює роботу.

А техніки у медичному закладі чимало: 2 кардіографи, сухожар, електрофорез, ультрафіолетова лампа, тубус-кварц та багато іншого. Спробувавши хоча б кардіограф – він не лише швидко надає результати, а й відразу передає їх у консультативний центр, звідки за телефоном можна отримати додаткову інформацію стосовно стану пацієнта.

Працівники закладу, як і місцеві жителі, вже звикли до комфортних умов та зовсім не згодні віддавати свій фельдшерсько-акушерський пункт на поталу реформам, адже сюди вкладено безліч сил, людської праці та фінансових ресурсів.

Віра Малафей