Бо ця ОТГ, як і ще 6 об’єднаних громад на Вінниччині подали позови до суду і вважаю незаконними свої ліквідації із 25 жовтня та примусове приєднання до сусідніх об’єднаних громад…
У даному випадку Войнашівська ОТГ намагається в суді визнати протизаконним перспективний план від ВінОДА, згідно якого її із сусідніми селами таки приєднають восени цього року після виборів до громади міської Барської ОТГ.
Як головні порушення Закону колишнім губернатором Вінниччини в суді фігурують такі факти:
- Створення в кінці 2019-го Войнашівської ОТГ,
- Проведення перших виборів голови і депутатів у цій ОТГ 22 грудня 2019-го,
- Відсутність документальної згоди Войнашівської ОТГ на приєднання до Бару,
- Не оголошення проведення виборів до Войнашівської ОТГ 25 жовтня цього року.
- Відсутність у Законі норми про приєднання об’єднаних до об’єднаних і процедури ліквідації ОТГ, що добровільно утворилась згідно рішення громад 3 сіл.
Фактично 2 вересня в суді адвокат
Войнашівська і ще 6-ти ОТГ вимагав від ОДА подати до Кабміну новий перспективний план і внести до нього ще 7 ОТГ до 63 існуючих в рішенні ВР. А ще покласти всі судові витрати на Вінницьку ОДА.
І коли в суді почали слухати свідка у цій резонансній справі – колишнього радника губернатора Вінниччини з питань децентралізації Олега Левченка, то в залі судді Наталії Жданкіної стало зовсім гаряче навіть під кондиціонером. Голова ОТГ Оксана Шевчук явно нервувалась, бо питання стояло «бути чи не бути» Войнашівській ОТГ? Хоча сама Оксана Петрівна народилась у Бару, але ходила до Войнашівської школи …
А ще виявилось, що свідок Левченко також готувався до цієї словесної битви аргументів та фактів. Зокрема всі перипетії добровільного і примусового об ְֹ’єднання на Вінниччині за останні роки:
– Мені дивно чути слово «ліквідація», бо вас ніхто не ліквідовував! До 25 жовтня ви цілком самостійні – живе і працюєте без будь-яких обмежень. І заборони приєднання об’єднаних до нової ОТГ також ніде в Законі не має… І я вас попереджав, в тому числі й пані сільську голову, що близькість бо Бару буде головною в методиці створення великої Барської ОТГ., – зазначив Олег Левченко на запитання судді. – Бо поки я стояв у коридорі в очікуванні свідчень, то в Гугл Мап побачив, що від межі Бару до межі Войнашівки всього 2,1 кілометри, а від центру Бару до центру вашого села 6 кілометрів! І як платник податків я проти, щоб за мої гроші держава у вас створювала все заново – ЦНАП, пожежне депо, музичну та художню школу, банківську установу… Бо все це є поряд в місті Бар! І не треба прикриватись фразами, що людям буде важко туди їздити… Бо вони і так туди їздять! А як хтось хоче йти на вибори і бідкається, що виборів не має, то йдіть на вибори 25 жовтня, ставайте головою чи депутатами і ведіть свою громаду до успіху…
Тому скажу так – наш перспективний план по 63 ОТГ був поданий у Кабмін, як рекомендація. Після цього там були правки, зміни і зміни меж від кількох міністерств, комісії ВР і в кінці кінців остаточне рішення приймала Верховна Рада…
Бо ми свою роботу зробили максимально чесно, провели більше 600 зустрічей в громадах і пояснювали всі плюси і мінуси цих об’єднань! Хтось нас почув, хтось ігнорував і вважав ворогом, хтось вскочив у останній вагон і наобіцяв людям в селах «незалежність» та «золоті гори»… Нині ми зустрічаємось в судах і хочемо почути мою суб’єктивну думку… Скажу так, якби не було нашого перспективного плану, то поділу на ОТГ взагалі б не було. Тому бо є рішення Верховної Ради, є вольове політичне рішення про 63 ОТГ в області і лише Конституційний суд може скасувати цей Закон…
До речі, інший свідок – радник нинішнього губернатора Сергія Борзова – Андрій Кавунець в середу до суду не з’явився…
Після цих свідчень суд за позовом Войнашівскій ОТГ прийняв рішення, що ця об’єднана громада має право на самостійне життя… Ось так на Вінниччині виник владний парадокс і новий конфлікт між Баром і Войнашівкою…
Бо тепер не зрозуміло, як, коли і до якої ради люди в цих селах 25 жовтня будуть обирати собі голову та депутатів?
І виникає ще одне питання – чи встигнуть ще ОТГ, які нині оскаржують в судах своє приєднання до інших громад, отримати на руки ці рішення Феміди до 25 жовтня?
Бо Войнашівка ще 30 червня звернулась до суду із позовом:
І Вінницький окружний адміністративний суд відкрив провадження від 30.06.20 р. по справі №120/2801/20-а за позовом Войнашівської сільської ради до Вінницької обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стророні відповідача: Кабінет Міністрів України про визнання дій протиправними та неврахування думки жителів громади при направлені проекту перспективного Перспективного плану Вінницької області до Кабінету Міністрів України та включення Войнашівської територіальної громади до складу Барської міської об’єднаної територіальної громади.
Для довідки:
Войнашівська об’єднана територіальна громада була утворена у грудні 2019 року внаслідок об’єднання трьох сільських рад:
- Войнашівська сільська рада– населення 4371 чол.
- Матейківська сільська рада– населення 1177 чол.
- Митківська сільська рада– населення 1280 чол.
До Войнашівської об’єднаної територіальної громади входять такі населені пункти:
- село Войнашівка – 556 чол.;
- село Заможне – 678 чол.;
- село Затоки – 209 чол.;
- село Каноницьке – 120 чол.;
- село Мирне – 384 чол.;
- село Міжлісся – 1234 чол.;
- село Пляцина – 383 чол.;
- селище Бар – 807 чол.;
- село Матейків – 808 чол.;
- село Мурашка – 38 чол.;
- село Павлівка – 82 чол.;
- село Трудолюбівка – 249 чол.;
- село Митки – 785 чол.;
- село Киянівка – 495 чол.
Станом на 01 січня 2020 року в громаді проживає 6828 осіб
На території громади функціонують:
- Школи – 4
- Дитячий садок – 2
- Амбулаторія -1
- ФАП-6
- Закладів культури – 5
- Бібліотеки – 4
- Митківський дитячий оздоровчий табір «Фортуна»
- ТОВ «Міжлісся»
- ТОВ «Агродар-Бар»
- ТОВ «Кублич-Грейн»
- залізничний вузол ст. Бар Південно-Західної залізниці
- ТОВ «ТАСМАН»
- ВАТ «АТП-10512»
- ВАT «Барський птахокомбінат»
- ТзОВ «Захід-молоко»
На території громади проводиться Богослужіння у храмах:
- Храм Свято-Покровський с. Мирне
- Храм Святого Михайла с. Міжлісся
- Храм Свято-Серафіма Саровського селище Бар
- Храм Святого Михайла с. Матейків
- Храм Пресвятої Богородиці Різдва с. Киянівка
- Римо-католицька церква с. Затоки
- Костел Святого Йосипа с. Митки
Дихлофосом цю зелену блювотину клоунів та лицедіїв!