Майже сотню працівників звільнили без попередження. Вони розповідають, що довелося стояти день і ніч, аби показати, що готові боротися за свої права. Але їх не почули… Як виявляється, колишні власники за­лізли у боргову яму і зараз вимушені віддати завод кредиторам. Про це розповідають тепер колишні працівники — інженери та бухгалтери.

– Тиждень ми стояли пліч-о-пліч з усіма працівниками заводу. На жаль, працівники просто стали заручниками обставин і залишилися без зарплати. Хто подумав про наші сім`ї та родини, які у пе­ріод карантину вимушено залишились без грошей? А склалося все це так, бо власник заводу взяв кредит в банку на 75 млн євро під заставу фірми. Банк лопнув, і, відповідно, власники вимушені виселитися. Тож на заводі «почалася колотнеча» ще з початку 2020 року. 17 серпня нас примусово від­правили у відпустки за свій рахунок. Сказали, що цього року неврожай яблук. До 1-го вересня ми мали бути два тижні вдома, а з 1-го — вийти на роботу. Проте зараз вимушені ходити на подібні мирні акції. Ми вже написали заяви до прокуратури, і слідчі обіцяють розібратися з цим питанням. Телефонують навіть з управління праці та розпитують про останні події. Завод відомий, адже там виготовлявся концентрований сік, з цього концентрату в США виготовлялося чимало продукції. Декілька днів тому ми навіть мусили затримувати старих власників, бо ті намагалися вивезти з фірми вже не своє обладнання.

90 тепер колишніх працівників заводу під час пікету

Нові власники обіцяють, що відновлять роботу заводу пізніше, але що нам робити зараз?

Ми просимо владу звернути увагу та допомогти отримати нашу зарплатню.

Наші журналісти вже другий тиждень телефонують до колишнього директора заводу, але він відмовляється надавати коментарі. Говорить, що постійно зайнятий. Проте мер Липовця Микола Грушко чітко дає відповідь на наші запитання.

– Звісно, я завжди під­тримую жителів селища. Знаю про те, що біля заводу стоять робочі, котрим не виплатили зарплатню. Акція проходить мирно, мені відомо, що зараз там все спокійно. Я не можу сказати про те, чи виплатили їм кошти, чи ні, бо не володію такою інформацією. Але знаю точно, що завод зараз не працює. Це внут­рішні проблеми підприємства.

Софія Копач