Дійство відбувалося у суботу, на Музейній площі, під пильним оком Тараса Шевченка і з дотриманням карантинних вимог. Охочих почути хто ж піде на вибори від команди “Європейської Солідарності” зібралося чимало. Та перед цим усі затамувавши подих слухали відверту промову п’ятого Президента України Петра Порошенка, де він зупинився і на рекордних 58 кримінальних справах, котрі порушили проти нього, і на ризиках для України, і на проблемах місцевих. Бо ж Вінниця, як наголосив Порошенко, для нього рідне місто, яке заряджає енергією і про яке він завжди пам‘ятає – де б не був.

«В регіоні є проблеми, які потребують вирішення, і в першу чергу йдеться про ті питання, які стосуються безпеки і здоров’я людей. У Вінниці є проблема постачання якісної питної води і ми знаємо як це вирішувати – пропонуємо програму щодо розчистки річок та інші заходи з метою забезпечення мешканців Вінниці чистою водою», – зазначає п’ятий Президент -Ще одна болюча точка – Джуринський отрутомогильник в Шаргородському районі, куди звозили хімікати з восьми областей десятки років. Це понад три тисячі тон отруйних речовин. Будемо наполягати в парламенті на прийнятті спеціальної програми та фінансування з обласного і державного екологічного фонду утилізації всіх непридатних пестицидів, які є в регіоні»

Він зазначив, що здобутки децентралізації здатна захистити лише потужна загальноукраїнська політична сила, яка має бойову фракцію у парламенті. «Більшість політиків воліють скаржитися на проблеми, не роблячи жодного кроку до їх подолання. Ми не такі. Коли нам кажуть, ніби щось – неможливе, як то Томос, безвіз чи відсіч агресору, у нас не опускаються руки. Навпаки, нас з вами це тільки підбадьорює і мотивує. Ми йдемо перемагати!”

Понад 2000 кандидатів на Вінниччині висунула ця політична сила для участі у місцевих виборах. Із них – 84 кандидати у депутати до Вінницької обласної ради, (з відомих облич, котрих назвав голова територіальної організації партії Андрій Гижко — народний депутат 8 скликання Іван Спориш, відома волонтерка Олена Верлан-Кульшенко, Василь Тисьменецький – бронзовий призер світу та Європи з вільної боротьби, керівник агропідприємства. Серед кандидатів у депутати облради також професорка ВНМУ Вікторія Родінкова та головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко). Шість кандидатів на посади міських голів, понад 270 кандидатів до шести районних рад, близько 1700 кандидатів у депутати міських, селищних та сільських рад та на посади голів територіальних об’єднаних громад.

Несподіванкою стало для всіх висунення кандидатом на посаду Вінницького міського голови  народного депутата восьмого скликання, відомого у Вінниці громадського діяча, доцент кафедри менеджменту та адміністрування Вінницького торгівельно-економічного інституту, волонтера, благодійника Сергія Кудлаєнка.

Валентина Вельган – кандидат на голову Шаргородської міської ОТГ, волонтер, здійснила близько 50 поїздок до військових на Донбас.

Василь Авраменко – кандидат на голову Липовецької міської ОТГ, учасник російсько-української війни у 2015-2016 роках, директор Липовецької ЗОШ №1 імені Василя Липківського, засновник одного з найкращих спортивних клубів області, де займаються патріотичним вихованням молоді.

Олександр Амонс – кандидат на голову Глухівської селищної ОТГ – доброволець, учасник бойових дій на Сході України, селищний голова Глухівецької громади з 2015 року, в рамках реформи децентралізації з 2017 року очолив першу в Козятинському районі ОТГ, яка сьогодні має сучасні дороги, нову амбулаторію, реконструйовані комунікації.

Петро Бровко – кандидат на голову Могилів-Подільської міської ОТГ, міський голова Могилів-Подільського, якого тричі обирали мешканці міста на цю посаду. В 2019 році був відзначений як найкращий міський голова у Вінницькій області.

Ірина Колесник – кандидат на голову Козятинської міської ОТГ, депутат Вінницької обласної ради, волонтерка, допомагає лікарням, дитячим закладам. Активно включилася в надання допомоги в боротьбі із COVID-19

Владислав Уткін – кандидат на голову Гайсинської міської ОТГ, з перших днів в Команді Порошенка. Очолював Гайсинський район, особисто формуванню та матеріальному забезпеченню 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Волонтер, виїжджав на передову. Постійно опікується ветеранами АТО.

Ілона ВАЛЬТЕР