У селі було пошкоджено 1105 будинків, сільська школа, будинок культури, приміщення амбулаторії та сільської ради. Господарі 120 домогосподарств дотепер не отримали сто відсотків компенсації за те, що власними силами відновлювали будівлі.
За словами селищного голови Валерія Кособуцького, у людей є всі підтверджуючі документи, розрахунки, що витратили на купівлю будівельних матеріалів для ремонту помешкань.
– Нам кажуть, що це має бути місцевий бюджет, але ми доказуємо, що це не зовсім логічно. Якби це було стихійне якесь лихо, тоді, можливо, але це надзвичайна ситуація, де є безпосередньо військова частина. Частково гроші виплатили. Але стовідсотково розрахуватися з людьми обіцяють після виборів, можливо», – пояснює Віктор Кособуцький.
Одразу після вибухів на арсеналі держава виділила 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків. До людей дійшли лише 30 мільйонів, а решта повернулись у бюджет. У минулому і нинішньому роках відшкодування фінансується тільки з місцевих бюджетів.
Ті, хто отримав компенсацію, розповідають, що в акті виконаних робіт прописали те, чого насправді не було зроблено. Тепер люди вимушені самостійно переробляти ремонт у помешканнях.
Нагадаємо, що вибухи на Калинівському арсеналі розпочались пізно ввечері 26 вересня – о 21.45 на 48-му арсеналі Збройних сил України стався вибух, який спричинив масштабну пожежу та подальшу детонацію й розліт боєприпасів. Тоді з навколишніх населених пунктів тимчасово евакуювали 30 тисяч осіб, а ЗСУ втратили майже 20 тисяч тонн боєприпасів.
Ольга Сонячна