Роман Коробаєв з Мазурівки, що у Чернівецькому районі, на майже 2-х га землі вирощує гранати, хурму, інжир і нектарини. Та найбільше господар пишається персиковим садом, фрукти з якого не лише смакують його родині, а й приносять прибуток.

– Перші 5 саджанців я замовляв через соцмережу. Прищепив їх і вже за рік отримав урожай — по три-чотири кілограми з дерева. Пригостив рідних, односельчан, а тоді спрацювало й «сарафанне радіо», тому в мене стали купувати фрукти і саджанці. Адже вирощені власноруч фрукти набагато смачніші, ніж ті, що на ринку, – каже Роман.

Зараз у чоловіка близь­­ко пів сотні сортів. Улюбленими називає Парацельс, Золота Москва, Вайн голд, Роял тайм, Роял прайд, Київсь­кий ранній, Манон, Пам’ять Шевченка. Нектарин — Ребус 028, Бігхейвен, Посейдон. Ці фрукти не люблять примх погоди у період цвітіння, вегетації.

– Найбільше бояться весняних заморозків. Краще купувати витривалі до погодних умов сорти. Місце для висадки має бути максимально захищене від холодних віт­­­рів та добре освітлене. Можна й самому прищепити, персик добре приживається і за два-три роки повністю формується і дає повноцінний урожай. У разі міцних морозів та підмерзання ця рослина здатна швидко відновлювати крону й знову плодоносити. Садити можна як восени, так і навесні. Але я роблю це восени, тоді за зиму дерево пустить корінці і краще прийметься. Пагони з’являються у травні-червні, але, буває, і через рік, — додає господар. — Перед цвітінням слід обробити дерево засобами від грибків. Під час засухи поливаю. Взимку збираю попіл і навесні розсипаю під кожне дерево. Крім того, у квітні підживлюю фрукти ще й мінеральними добривами. Крону формувати слід кулеподібно. Також потрібно частково видаляти квіти, інакше плоди будуть дрібними і рослина виснажиться. Перший урожай збираю 20 червня. Цього року отримав 7 тонн персиків. Саджанці хурми замовив через Інтернет. Цьогоріч дереву 5 років. Зібрав перший урожай. Щоб хурма зиму перенесла – вкриваю її агроволокном. Підживлюю тільки восени та перекопую землю навкруги дерева.

Віталіна Володимирова