Йшлося про Олімпійські уроки у навчальних закладах, стипендії провідним спортсменам регіону, знятий фільм щодо срібного призера Олімпійських ігор із велоспорту Сергія Чернявського, проведені обласні конкурси серед спортивних журналістів і ЗМІ тощо.

Але кореспондента «33 каналу» найбільше за все цікавили олімпійські перспективи вінницьких спортсменів. Адже наступного року в Токіо (Японія) відбудуться Олімпійські ігри, які були перенесені 2з 2020 року через пандемію.

Як відомо, поки що в активі представників Вінниччини лише одна олімпійська ліцензія. Її здобув стрілець Олег Царьков. Також путівку на найближчу Паралімпіаду має інший представник кульової стрільби Олексій Денисюк. Чи є шанси суттєво збільшити кількість олімпійських учасників від Вінниччини? На це питання відповів голова обласного НОКу, учасник чотирьох Олімпіад, дворазовий срібний призер із плавання Павло Хникін.

-Головне, щоб пандемія знову не завадила проведенню Олімпіади. Зараз по всьому світу поступово відновлюються міжнародні змагання, атлети звикають змагатися в умовах пандемії. На попередніх Олімпійських іграх взяли участь шість вінничан, причому майже всі отримали ліцензії в останній момент. Сподіваємося, що це повториться. Провідні вінницькі спортсмени наполегливо тренуються, аби відібратися на Ігри у 2021 році , – підкреслив Павло Хникін.

За словами пана Хникіна, основні відбірні етапи на Олімпіаду пройдуть в березні 2021 року. Це чемпіонати Європи і світу, які були перенесені. Павло Вікторович звернув увагу, що фінансування спортивної галузі в Україні в 2021 році в порівнянні із поточним роком зростає майже втричі – у 2,7 рази!

– Можна сподіватися, що це збільшення вплине й на покращення фінансування збірних України, до яких входять вінницькі спортсмени, потенційні олімпійці. Водночас важливо, щоб частина цих коштів була спрямована на оновлення спортивних споруд і баз, Адже багато із них дуже застаріли. В Україні (і на Вінниччині) зокрема бракує сучасних спорткомплексів, басейнів, – додав він.

 Фелікс ЖАНІН