Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 244 дні боронили Донецький аеропорт.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 23 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, серед них – вісім військових із Вінницької області: Камзінов Шайдула Хайрулович, Шевчук Леонід Володимирович, Скляров Дмитро Сергійович, Буйлук Анатолій Андрійович, Осаулко Юрій Леонідович, Зулінський Сергій Миколайович, Франишин Дмитро Юрійович, Кондратюк Олександр Іванович.

«Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог.

В таких нелюдських умовах наші «Кіборги» вистояли, не встояв бетон! Ця фраза вже увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Вшануємо пам’ять героїв! ДАП. Пам’ятаємо…