Заварювати можна як окремо, так і створювати власні композиції.
– Нарізаємо гілочки з різних дерев та кущів (можна безпосередньо перед приготуванням, можна заздалегідь). На 1 літр води приблизно 4-5 шт. по 15-20 см. Найліпше для приготування такого напою прокип`ятити гілочки 10-15 хв і настояти хоча б годин 6. Ви отримаєте ароматний, смачний, корисний чай з насиченим кольором, — розповіла журналісту Тетяна Пшенична.
— Гілки смородини покращують обмін речовин, підвищують імунітет, мають сечогінну дію. Вишневий чай має яскраво-червоне забарвлення із смаком ягід. Допомагає вивести пісок з нирок та корисний при циститі та при лікуванні цукрового діабету.
Чай із гілок малини п’ють при застудних захворюваннях, він сприяє потовиділенню й понижує температуру. Добре пити від кашлю. Такий чай підвищує імунітет. Допомагає при проблемах серцево-судинної системи, зміцнює стінки кровоносних судин та очищає їх від холестерину. Корисний і тим, хто страждає від печії, розладів шлунку, відчуття важкості після їди. Гілочки із яблуні кольору майже не дають, але чай виходить надзвичайно смачний. Корисний при застуді, ангіні та при авітамінозі. Чай з грушевих гілок допомагає при недугах сечостатевої системи у чоловіків. Його корисно пити тим, у кого хворі нирки, він допомагає виводити каміння. Сливовий чай знімає стрес, заспокоює і розслабляє. Корисний для легенів.
Валентина Лісова