Новина про унікальний фестиваль електронної музики в так званому «Іллінецькому» кратері вже стала сенсацією для всієї Вінниччини та України!
Адже про астроблему біля села Іваньки, за 17 кілометрів від Іллінців, знає весь світ… Але туристичною «меккою» село поки що не стало. Тому в серпні 2021-го року тут планують прямо в кратері перший міні-Казантип в межах так званої зоряної рани — найдавнішої на Українському кристалічному щиті, вік якого близько 400 мільйонів років!
– Питання №1 — карантин, який має послабнути і дозволити такі масові заходи. Тому аж у серпні хочемо провести в кратері фестиваль електронної музики і танців. Бо про цю унікальну астроблему написано десятки наукових досліджень, але туристів тут мало… Тому ми вирішили популяризувати цей кратер та село, перш за все, серед молоді! Бо простими екскурсіями туристів нині не візьмеш. Тому працюємо над ідеєю проведення саме в кратері молодіжного фестивалю — свого роду міні-Казантипу на Поділлі, який залучить сюди тисячі гостей. Та зробить це одне із 7-ми природних див Вінниччини ще більш відомим і прибутковим для громади! — розповіла директор департаменту культури Вінницької ОДА Ольга Дернова.
— Хочемо тут велику сцену, якісний звук, наметове містечко, селфі-зону та фудкорти, а головне — тисячі гостей зі всієї України та з-за кордону. Бо музика і танці єднають цей світ молодих. А кратер Іллінецького вулкану вартий того, щоб про нього знали всі. Із спонсорами, програмою і надякісною дорогою до фестивалю вже працюємо…
– Якщо фест у кратері справді стане реальністю, то до нього вже проявили інтерес бізнесмени та підприємці в сусідніх Іллінцях, із Немирова та Липовця… Вінниця готова забезпечити рекламу, транспорт та туристів!
Попередньо фестиваль планується на 30-й День Незалежності в серпні. Зараз йдуть перемовини із громадами поруч місця майбутнього фестивалю. Весною відбудеться планування майданчика під фестиваль на місці Іллінецької астроблеми — одного із «Семи чудес Вінниччини».
Директор місцевої школи Марія Стефанович ідею з облаштуванням фесту на зразок Казантипу у кратері астероїду сприйняла «на ура».
– Я б ще залучила до цього молодих і креативних скульпторів, аби вони придумали якісь незвичайні фігури з місцевого матеріалу. Бо такого каменю, як в Іваньках, більше ніде немає, і з нього можна було б щось придумати. А ще — тут річка з рибою, котра могла б стати чудовим місцем для наметового містечка. Сюди й так щоліта приїжджають на рибалку та відпочинок цінителі космічної енергетики не лише з Вінниці, а й з Києва. Для такого космічного місця, котрих на планеті одиниці, потрібні космічні ідеї, і ми з учнями готові їх підтримати.
Нагадаємо, що тут близько 400 млн років тому впало космічне тіло масою близько 40 млн тонн та діаметром 230-300 метрів. Є версія, що початково метеоритно-вибуховий кратер із первісним діаметром складав близько 7 кілометрів та глибиною до 600-800 метрів. Це місце на Поділлі несе на собі відбиток — «шрам» грандіозної події планетарного масштабу — зіткнення нашої планети з кометою чи астероїдом. У результаті всебічних досліджень було доведено, що Іллінецький кратер має космічне походження.
«33-й канал» роками робив усе, щоб популяризувати цей унікальний кратер і його не піддали провінційному забуттю.
Ілона ВАЛЬТЕР
Роман КОВАЛЬСЬКИЙ
Яке відношення має село Іванька до метеориту який лежить на протилежному краю села Лугова? Він навіть скоріше Якубівський ніж Іванецький.
Скомпилирую…