Нерідко при цьому страждає спортивна сфера, яку часто-густо фінансують за залишковим принципом. Очільники територіальних громад не завжди розуміють, що зміцнювати здоров’я людей за допомогою фізичної культури і спорту набагато легше, ніж потім лікувати.

До редакції «33 каналу» звернулися тренери Городківського відділення Крижопільської ДЮСШ. Мовляв, із березня їх планують припинити фінансувати. В селі обіцяли відкрити власну спортшколу, але робити це влада не поспішає.

– Від тренерів вимагали звільнитися за власним бажанням. Ми цього не зробили. Бо нас не попередили завчасно про реорганізацію Крижопільської ДЮСШ і можливе звільнення. Але головне те, що ми можемо взагалі залишитися від спортивної школи. Тому збираємося боротися! – наголошує тренер-викладач Крижопільської ДЮСШ із важкої атлетики Олександр Рябенький.

Непорозуміння почалося тоді, коли район розділився на дві територіальні громади – Крижопільську і Городківську.

– Влада села обіцяла створити свою спортивну школу. Пропозиції сплачувати субвенції Крижополю на утримання тренерів філії ДЮСШ були відкинуті. Тоді ми підготували всі документи на створення власної ДЮСШ, штатний розпис тощо. Але її започаткують, незрозуміло, – продовжує Олександр Рябенький.

Нині в Городківці працюють шість тренерів. Вони ведуть 145 учнів у 12 групах.

– Серед наших вихованців є чемпіони не лише області, але й України. Культивуємо важку і легку атлетику, волейбол і футбол, – інформує Олександр Рябенький.

Він також звернув увагу, що ще 25 років тому у Городківці збудували великий спорткомплекс, який весь час використовується не за призначенням. Приміром, там відбуваються весілля та поминальні обіди. За словами тренерів, спорткомплекс може стати основою нової ДЮСШ. Але для початку потрібна відповідна проєктна документація і бажання місцевої влади.

Ситуацію «33 каналу» прокоментував директор Крижопільської ДЮСШ Володимир Чепурда:

– Наскільки мені відомо, власну ДЮСШ у Городківці планують відкрити із першого вересня. Водночас п’ятого березня відбудеться сесія Крижопільської селищної ради. На ній збираються ухвалити рішення про зміну засновника ДЮСШ – замість райради це буде селищна рада.

– Тоді Ви й відмовитеся від відділення в Городківці?

– Це саме Городківка відмовилася від нас! Ми пропонували тамтешній владі доплачувати дотацію на тренерів, які працюють із місцевими дітьми. Ця пропозиція була відкинута. Натомість в Городківці вирішили створити власну спортшколу. Тобто це була зовсім не наша ідея. Мусимо звільняти тренерів Городківки, бо це вже інша об’єднана територіальна громада. Чекаємо 5 березня, коли на сесії приймуть рішення щодо зміни засновника і дирекції нашої ДЮСШ.

Фелікс ЖАНІН