За порадами спеціалістів, у середньому кожна людина повинна випити за добу 1,5 літра чистої води. Але варто пам’ятати, що вода, яку ви п’єте, має бути корисною та не мати ніяких хімічних домішок. Саме таку воду виробляють у селі Матейків, що на Вінниччині.  — Нашу воду люди знають ще з 1974 року. Саме в цей час у селі, знаючи про смачну джерельну воду, вирішили пробурити свердловину й заснувати підприємство. Так у селі запрацював цех з розливу води, яка знаходиться на глибині 85 метрів. Особливістю води було й залишається те, що вона не проходить жодної хімічної обробки. Вода зі свердловини потрапляє відразу в пляшку, проходить лише через фільтр грубого очищення. Ми не втручаємось у структуру води, аби не втратити її корисних властивостей, — розповідає Геннадій.

Сьогодні «Барчанку» добре знають у Вінницькій, Одеській та ще багатьох областях України, а були часи, коли підприємство було на межі закриття через дорогу собівартість скляної тари.

— На підприємстві я почав працювати з посади торгового агента. Запустили виробництво з 12 тисяч пластикових пляшок на місяць. Але в той час масових перебудов ми загубились на ринку й нам потрібна була реклама, про яку тоді ще ніхто навіть не знав. Я мусив стояти на вінницькому базарі й самотужки робити презентації води для людей — заохочував, просив, щоб вони пробували, казали свою думку. Запустив також рекламу на радіохвилі «Наше Радіо», де вона безперервно лунала 16 років, — згадує Геннадій Ілліч. — І так, поступово, набираючи оборотів, у 2008 році ми розлили п’ять мільйонів пляшок за рік.

За словами Геннадія Лука, у селі навіть існує повір’я, що вода цілюща.

— Старожили розповіли нам, що в лісі, де течуть джерела, завжди було багато людей, які набирали воду відрами, бо вірять в її цілющість. З часом там побудували криницю, до якої з’їжджались навіть люди із сусідніх сіл. Люди вірять, що п’ючи саме цю воду, відчувають себе здоровішими. Люди не дарма вірять в її цілющі властивості, адже вона багата на йод та дуже часто займає перші місця по корисності на всеукраїнських та міжнародних виставках. Торік ми пройшли цілу низку перевірок в міністерстві охорони здоров’я в одній з європейських країн і тепер маємо право експортувати воду до всіх країн Європи. Цього року навіть відправили першу партію води до Румунії, — каже Лук.

Підприємство також активно займається благодійною діяльністю — безкоштовно забезпечують водою різні обласні спортивні змагання, міжнародні забіги. Від початку воєнних дій через волонтерів передають воду на передову.

Мирослава Лук