Щорічно наприкінці березня настає момент, коли день стає рівним ночі за тривалістю – день рівнодення. Ця дата вважається астрономічним початком весни. З цієї пори дні стають все довшими, а ночі коротшими. З тривалістю дня на землю приходить тепло, а заморозки закінчуються.

Коли буде день весняного рівнодення у 2021 році

Через різницю між календарним і астрономічним роком весняне рівнодення не має фіксованої дати і щорічно зсувається на кілька годин. У 2021 році воно випадає на 20 березня. Воно відбудеться об 11 годині 37 хвилин за київським часом.

Також нагадаємо, коли цього року будуть дні рівнодення і сонцестояння:

літнє сонцестояння – 21 червня (найдовший день у році);

осіннє рівнодення – 22 вересня;

зимове сонцестояння – 21 грудня (найдовша ніч у році).

Значення і традиції дня рівнодення

Цей день був великим святом у наших предків. За часів язичництва на рівнодення пекли млинці, спалювали опудало зими. Дівчата проводили ворожіння на млинцях: хто першим за столом взяв млинець – така стать буде у майбутньої дитини. Також пекли булочки у формі жайворонків, як на день 40 святих, і ховали всередину різні предмети. Якщо попадеться обручка – людина вступить в шлюб в цьому році, монетка – розбагатіє, а грудка солі – буде сльози лити.

У цей день дивляться на погоду – якщо ще стоять морози, значить нас чекають ще 40 днів холодів. У цей день потрібно радіти і відганяти погані думки. Добре в цей день зробити хорошу справу – тоді весь рік буде вдалим. У цей день можна загадати бажання, а вночі часто можна побачити віщий сон.