З 14 по 17 березня у м.Харкові пройшов Чемпіонат України з тхеквондо – олімпійського виду (Тхеквондо ВТФ),в розділі Пумсе серед усіх вікових категорій та Чемпіонат України серед дорослих, юнаків та молодших юнаків з тхеквондо WTF, при підтримці Федерації тхеквондо ВТФ України.
– Всі ми дуже скучили за масштабними турнірами, чемпіонатами в умовах затяжної пандемії. Та не дивлячись на такі труднощі, спортивна спільнота ще більш активно намагається продемонструвати результат, всі свої професійні навички та здобутки. На цей чемпіонат ми готувались дуже відповідально і завзято, тому, напевно, результат не змусив себе довго чекати. В загальному заліку ми привезли 36 золотих медалі. Для мене це особиста перемога, тому що 23 із них – перемоги моїх особистих вихованців клубу «Сенсей», 4 спортсмени з яких, стали абсолютними чемпіонами України у особистому, парному та командному Пумсе, а Соловей Роман став першим у двох розділах спарингу та показовій програмі Пумсе – розповідає керівник Вінницького обласного осередку Тхеквондо ВТФ – Аліна Новинюк.
– Основну кількість медалей ми здобули в показовій програмі Пумсе, та наші перспективи в «спарингах» теж дуже райдужні. Мабуть, кожен вид сорту зіштовхується з проблемою «дифіциту» спортсменів дорослих, бо гарних діток дуже багато та лише одиниці доходять до справжніх результатів на міжнародній арені. Звичайно, я щаслива, що у нас такий результат, але я не зациклена на «зараз перемогах» та не сторонник хизуватися перемогами початківців. Так, це результат в будь якому разі, це досягнення, адже наш вид спорту дуже популярний і розвиває багато різних якостей у дітей, та я завжди орієнтуюсь на перспективу у дорослих змаганнях, ну, це якщо мова йде за професійний спорт. На сьогоднішній день, у нас є перспективні спортсмени, які претендують на членство в збірній команді України.
Напередодні змагань редакція “33-го каналу” спілкувалась із заступником начальника управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА, Наталією Токар, яка дала коментар щодо розвитку Тхеквондо в області.
– Ситуація з Тхеквондо в області була неоднозначна, так як в минулому році федерацію Тхеквондо ВТФ було позбавлено статусу національної. Наразі всі «пристрасті» з цього приводу затихли, федерація повернула статус і, відповідно, в області ситуація більш-менш вирівнялась. У Вінницькій області цей вид спорту один із найпопулярніших, ми бачимо позитивні зрушення і тенденції в розвитку. Так як Тхеквондо ВТФ – олімпійський вид спорту, думаю, ми маємо приділити йому більшу увагу і, по можливості, підтримувати.»
Вікторія Снігур