Сьогодні Великий вівторок – це народно-християнське свято. Воно відзначається в останній вівторок перед Великоднем. Дата свята в 2021 році – 27 квітня. Великий вівторок – другий день Страсного тижня, який присвячений спогадам про земні страждання Ісуса Христа в останні дні Його життя. Вранці у вівторок перед Великоднем Ісус Христос проповідував в Єрусалимському храмі. Він розповідав про Своє друге пришестя, притчі про данину кесареві, воскресіння мертвих, Страшний суд, десять дів, про таланти. Фарисеї намагалися лукавими запитаннями збентежити і викрити Спасителя. Але мудрість Його відповідей не залишила їм шансів.

Народне свято Мартин Лисогін відзначається 27 квітня 2021 року (за старим стилем – 14 квітня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам’яті святителя Мартина I, Папи Римського. Свою назву свято отримало через лисиць, які в цей день кидають старі нори і починають рити нові. В цей час тварина сліпне і глухне, тому її легко зловити. Мисливець не упустить таку можливість.

У вівторок, 27 квітня, День ангела відзначають Азат, Олександр, Антон, Валентин, Іван, Мартин, Остап, Ян.

А ще сьогодні в Україні та світі відзначають такі свята: День кадровика в Україні, або Свято кадрового працівника (дата приурочена до дня, коли в 1993 році Кабмін України прийняв постанову «Про трудові книжки працівників» і є неофіційним святом кадрових працівників підприємств), Всесвітній день дизайну, День «Розкажи історію» (присвячений розвитку усного оповідання), День азбуки Морзе.

27 квітня увійшло до історії людства такими подіями:

1509 — Папа Римський Юліан II відлучив від церкви Венецію.

1521 — на філіппінському острові Мактан у сутичці з тубільцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан, котрий дав назву Тихому океану. Першу навколосвітню експедицію, три чверті якої вже було здійснено, закінчив його заступник Хуан Себастьян Елькано.

1565 — на Філіппінах засновано перше іспанське поселення — місто Себу.

1644 — вперше в Канаді висадили пшеницю.

1667 — вже давно невидющий англійський поет Джон Мілтон продав за 10 фунтів права на написану ним того року поему «Втрачений рай», яка згодом визнана найкращою у його творчості.

1746 — у битві біля Каллоден-Мора шотландські повстанці під керівництвом претендента на англійський престол Карла Едуарда Стюарта були розбиті англійськими військами, на чолі яких стояв Вільям Август, брат англійського короля Георга ІІ. Це було останнє повстання католиків, що зберегли вірність династії Стюартів, проти Ганноверської династії, яка правила Великою Британією з 1714 року.

1773 — англійський парламент прийняв «чайний акт», який дозволив Ост-Індській компанії, що перебувала на межі банкрутства, ввезти в північноамериканські колонії фактично безмитно півмільйона фунтів чаю. Це значно погіршувало становище місцевих гуртових купців, вело до монополії компанії на американському ринку і викликало акції протесту колоністів. Після прийнятих Великою Британією жорстких заходів у відповідь вибухнула війна за незалежність.

1828 — відкрився Лондонський зоосад.

1865 — через декілька днів після закінчення громадянської війни поблизу Мемфіса на Міссісіпі вибухнув пароплав «Султанша», на борту якого знаходилось близько 2100 пасажирів. 1700 з них, в основному ветеранів армії Півночі, що повертались додому з полону, загинули. Це найбільша аварія в історії судноплавства в США.

1906 — почала діяти I Державна Дума Російської імперії.

—в Санкт-Петербурзі вийшов перший номер газети «Український вісник».

1918 — декрет ВЦВК РРФСР про скасування права успадкування (діяв до 22 травня 1922 року).

1921 – встановлено дипломатичні відносини між радянською Росією та Польщею.

1925 — постанова Ради Народних Комісарів СРСР «про прописку громадян у міських поселеннях».

1938 — заарештовано фізика Льва Давидовича Ландау.

1940 — за наказом Генриха Гіммлера поблизу Кракова (Польща) створено концентраційний табір Аушвіц. Він став першим концтабором, призначеним для масового знищення людей.

1956 — відомий боксер Роккі Марчіано, чемпіон світу у надважкій ваговій категорії, залишив професійний ринг. За час своїх виступів він провів 49 боїв і в усіх отримав перемоги (43 нокаутом). Титул чемпіона світу він захищав шість разів, причому три рази — у боях з попередніми чемпіонами.

1959 — організація науково-дослідної станції «Північний полюс-8» під керівництвом В. М. Рогачова, М. І. Блінова та І. П. Романова.

— СРСР і Єгипет уклали договір про будівництво Асуанської греблі.

1963 — лідер кубинської революції Фідель Кастро Рус прибув з першим візитом до Москви. У ході візиту, що тривав більше місяця, Кастро задекларував приналежність Куби до світового соціалістичного табору і підписав угоди по товарообміну з СРСР на умовах довготривалого пільгового кредиту.

1965 — у США запатентовані підгузки «Памперс».

1966 — у Ватикані зустрілись Папа Римський Павло VI і міністр зовнішніх справ СРСР Андрій Громико.

1974 – із Москви для будівництва БАМу вирушив перший всесоюзний ударний комсомольський загін імені XVII з’їзду ВЛКСМ.

1974 – у радянському пасажирському літаку Іл-18В, що летів у Ленінград, загорілася турбіна; в результаті загинуло 118 осіб.

1978 — в Афганістані відбувся військовий переворот — убито президента М.Дауда. Новим керівником країни став Нур Мухаммед Таракі, котрий проголосив створення Демократичної Республіки Афганістан і згодом підписав з Радянським Союзом договір про взаємодопомогу.

1981 – компанія «Xerox» анонсувала вихід інформаційної системи «STAR 8010», першого масового комп’ютера з мишкою і графічним інтерфейсом. Система мала 385 КБ оперативної пам’яті, вінчестер на 40 МБайт, комплектувалась монітором і могла працювати в локальних мережах.

1982 – у Москві почав працювати перший в СРСР “телефон довіри” – цілодобова екстрена психологічна допомога.

1992 – проголошена Республіка Саха (Якутія) – суверенна республіка у складі Російської Федерації; прийнята її конституція.

1992 – у Белграді прийнято конституцію нової держави Федеративна Республіка Югославія (її утворили Сербія та Чорногорія).

1992 – рада керівників Міжнародного валютного фонду проголосувала за прийняття України до складу МВФ.

1995 – Верховна Рада України затвердила першу державну нагороду незалежної України – орден Богдана Хмельницького.

1995 — День заснування Державного казначейства (скарбниці) України.

2001 — прем’єр-міністр України Віктор Ющенко подав у відставку.

2005 — свій перший політ здійснив авіалайнер «Airbus A380» 2007 – у Таллінні з центру міста зняли Бронзового солдата – пам’ятник радянським воїнам. Це призвело до масових заворушень та загострення у стосунках із Росією.

2010 — Верховна Рада України ратифікувала домовленість про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 в обмін на знижку ціни на газ.

2012 — Вибухи в Дніпропетровську — серія терористичних актів, що стались у центрі Дніпропетровська.

Народилися

1494 — Сулейман I Пишний, османський султан, при якому Османська імперія набула найбільшого розширення, чоловік Роксолани.

1791 — Семюел Фінлі Бріз Морзе, американський винахідник і художник. Найбільш відомий своєю Азбукою (п. 1872).

1920 — Марк Красносельський, український математик, засновник сучасного підходу до задач нелінійного аналізу.

1927 — Євген Моргунов, кіноактор, виконавець ролі Бувалого в трійці з Нікуліним і Віциним у комедіях Леоніда Гайдая.

1931 — Ігор Ойстрах, український радянський скрипаль. Син Давида Ойстраха. З 1996 року живе в Бельгії.

1966 — В’ячеслав Олійник, маріупольський борець, перший чемпіон Літніх Олімпійських ігор від України.

1978 — Олег Тимченко, український хокеїст.

1994 — Євген Богодайко, український плавець, триразовий чемпіон та семиразовий призер Літніх Паралімпійських ігор.

Померли

У 1656 році – Ян ван Гойен, видатний нідерландський художник-пейзажист XVII століття.

1904 — Михайло Старицький, український письменник, поет, драматург, прозаїк, театральний і культурний діяч.

1969 — Роман Смаль-Стоцький, український мовознавець, дійсний член НТШ, дипломатичний представник ЗУНР, згодом Надзвичайний посол і Повноважний міністр УНР в Берліні, професор УВУ та Варшавського університету.

Тетяна Кондратьєва