Хто допоміг йому придбати квартиру, адже до цього він жив у гуртожитку?
Завершився чемпіонат України з класичного жиму лежачи серед чоловіків та жінок, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат і ветеранів. Змагання з паверліфтингу з 3 по 6 квітня приймав Хмельницький. І в запеклій боротьбі тут тріумфував 35-річний вінничанин Іван Чупринко. Спортсмен, який має звання заслуженого майстра спорту України, виборов «золото» з класичного жиму лежачи, абсолютну першість у цьому виді, «золото» із жиму лежачи та «срібло» у абсолютній першості в даній дисципліні. Як вдалось показати такий результат – Іван розповів нашому кореспонденту.
«Ці змагання були відбором на чемпіонат світу, який має відбутись у жовтні 2021 року у Казахстані. Я виступав у ваговій категорії до 74 кілограмів. Сильних суперників у вправі з класичного жиму лежачи в мене не було, — каже Іван Чупринко. — Я легко зафіксував 200 кілограмів. На другій сходинці спортсмен з міста Яворів, в нього 160 кілограмів. У жимі лежачи, де змагався із екіпіруванням, було складніше. Адже мій попередній рекорд України, де я зумів підняти 283 кілограми, хотів побити спортсмен із Житомира! Втім, в нього це не вийшло. Я підняв 275 кілограмів та отримав заповітну золоту медаль. Чесно кажучи, був впевнений, що переможу, адже тренувався чотири рази на тиждень по кілька годин. Натомість більше переживав за своїх вихованців, яких вже сам треную. Але і вони показали себе добре – привезли два «срібла» та «золото»».
Іван Чупринко зізнається – його дитинство було непростим.
– Батька я свого ніколи не знав та не бачив. Народився в Одесі «на зоні». Мама за грати потрапила вагітною. Відразу написала від мене відмову. Мене забрала на два роки тітка. Оскільки мама не давала опікунство, мене забрали до Брацлавської школи-інтернату. Своєю мамою називаю Катерину Петрівну, яка вклала душу в мене. Стараюсь завжди її відвідувати, кожна наша зустріч завжди проходить дуже тепло. Рідна матір, яка нині мешкає десь у Крижопільському районі, інколи дає про себе знати, зізнається в любові, але я тому вже не вірю. Вчитель фізкультури помітив мої успіхи й запросив на чемпіонат області. Тоді із вагою 40 кг я вижав лежачи 60 кілограмів. А за півроку – вже 100. На одному із змагань познайомився з тренером Вадимом Мохником. Двічі на тиждень їздив у Немирів тренуватись.
Я загорівся бажанням бути першим і сумлінно працював у залі. Став чемпіоном України, майстром спорту з пауерліфтингу. Далі отримав можливість навчатись безкоштовно на факультеті фізичного виховання. Ви не уявляєте, яким це було щастям на той час, бо дитина з інтернату вступила до університету. Під час навчання тренування продовжував, але вже у Вінниці, на базі спортшколи «Колос».
Зараз у доробку Івана — близько 70 медалей, світові рекорди, він майстер спорту міжнародного класу. Весь час мешкав у кімнаті гуртожитку, який йому надала спортивна школа. Жив на 9-ти квадратних метрах. Та нещодавно спортсмен за зібрані накопичення та підтримку друзів, срібного призера Олімпійських ігор та керівника обласного управління молоді та спорту Сергія Чернявського купив квартиру у Вінниці. В ній сам близько року робить ремонт, тож на дієтах, жартує, вже нема чого сидіти.
Вікторія Снігур