Про це повідомляє ресурс Мілітарний.

Українська компанія «АвтоКрАЗ» отримала 3-річний контракт на поставку армії США КрАЗ 4×4 для важких транспортних засобів та запчастини до них.

У замовлення входять транспортні засоби для перевезення особового складу, бортові вантажівки, автоцистерни для води та палива.

До речі, на замовлення ДК “Укроборонпром” вінницьке держпідприємство із початку війни/АТО розробило і запустило у виробництво для забезпечення пальним Тилу Збройних сил України нові автоцистерни АЦ-12-63221 власного виробництва саме на базі КрАЗ.

Зокрема автоцистерна, розроблена ДП «45 експериментальний механічний завод»,  призначена для транспортування пального шляхами всіх категорій по бездоріжжю при температурі від -40°С до + 45°С, механізованої заправки фільтрованим пальним автомобільної та бронетанкової техніки ЗСУ, а також його короткочасного зберігання.

Цистерна двосекційна, калібрована, обладнана сигналізатором наповнення. Номінальна місткість 12 м3, маса спорядженої автоцистерни не більше 14500 кг. Час розгортання автоцистерни з похідного положення в робоче (згортання в похідне) не більше 10 хвилин.

По контракту із Армією США поки що ніяких деталей про порядок закупівлі немає, очевидно, що цей привабливий контракт представляє волю США підтримати Україну в протистоянні російській агресії, що триває з 2014 року і, окрім військових втрат, наша держава несе й економічні через втрату кооперації та ринків збуту продукції.

Придбані машини, безумовно, не будуть використовуватися самою американською армією, але будуть надані союзникам, наприклад, для миротворчих операцій Організації Об’єднаних Націй (ООН), де традиційно використовуються вантажні автомобілі виробництва компанії АвтоКрАЗ.

Кременчуцький автомобільний завод (ПрАТ «АвтоКрАЗ») – українське підприємство з виробництва вантажних автомобілів, що розташоване у місті Кременчуці Полтавської області.

Початок виробництва вантажних автомобілів на підприємстві розпочався у 1958 році. З того часу колективом підприємства виготовлено понад 800 тисяч вантажних автомобілів.

Модельний ряд автомобільної техніки марки «КрАЗ» включає 25 базових моделей і більше 150 модифікацій вантажівок з різними колісними формулами.

Серед них — самоскиди, сідлові тягачі, бортові автомобілі, лісовози, автомобільні шасі для установки спеціального устаткування, причепи.

Роман Ковальський