28 червня о 14:00 в Центральному парку ім. Леонтовича відбудеться VI Фестиваль польової кухні пам’яті загиблого вінницького АТОвця Тараса Сича. Тут можна буде спробувати страви солдатської кухні, ласощі від зіркових гостей. Пригощатимуть  всіх охочих, хто зробить благодійний внесок – купить «фестивальну тарілку». За зібрані під час заходу гроші планують придбати  медичні рюкзаки та інше необхідне обладнання для військових у зоні АТО/ООС.

Вінничанин Тараса Сича загинув під мінометним вогнем у Дебальцевському котлі. Тарас завжди  виступав проти насильства, сам в руках зброї не тримав, був кухарем у батальйоні.

Організатори фестивалю – Вінницька міська рада, Фонд громади «Подільська громада», міський Палац мистецтв та КП «Вінницязеленбуд». Захід пройде  у День Конституції на площі Водограю в парку ім. Леонтовича.

Кухарями польової кухні у цьому році будуть рятувальники, військові, представники спеціалізованих навчальних закладів, воїни-афганці, представники громадських організацій, волонтери. «Під час фестивалю працюватиме більше 20 локацій, де готуватимуть різні страви. Запрошені й зіркові кулінари:  відомий журналіст Костянтин Грубич,  музикант Лесик та   гурт «Пан Карпо». Також передбачена велика концертна програма. На сцені виступатимуть різні творчі колективи: оркестри Міністерства з надзвичайних ситуацій, військових частин, ансамбль воїнів-афганців,  молоді виконавці міського Палацу мистецтв», – каже директор Палацу мистецтв Євгеній Майданик.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи міської ради Олег Парфілов розповів, що під час фестивалю  буде представлена і  військова техніка. «Захід розрахований більше на молодь, адже військово-патріотичне виховання – нині це один з головних пріоритетів в нашій державі. Ми повинні пам’ятати, що війна триває, наші військові потребують допомоги, уваги та підтримки», – говорить Олег Парфілов.

БФ «Подільська громада» в цьому році, які і раніше, є партнером заходу. «Саме ми будемо відповідати за збір коштів, доставку того, що придбаємо на Схід. Зараз у нас є кілька запитів: система відеоспостереження і медичні рюкзаки.  В залежності від того, скільки грошей  зберемо, будемо думати,  що купувати, – каже голова правління БФ «Подільська громада» Олена Данілова.

Голова ГО «Ведені серцем» Юлія Щербань розповіла про важливість проведення благодійного фестивалю. «У 2019 році за гроші , які зібрали під час фестивалю, ми купили два укомплектовані медичні рюкзаки. Їх передали у бойовий батальйон 131. 10 березня 2019 року під обстріл з протитанкових гранатометів потрапило 12 людей. І завдяки тому, що під руками був такий рюкзак, вдалось врятувати шість бійців. І сьогодні я запрошую вінничан знову долучитись до фестивалю і не  бути байдужими», – зауважила Юлія Щербань.